НОВИНИ

Шойгу запевнив міністра оборони США, що відвів війська від кордонів України

Російські військові підрозділи повернуті в місця їх постійної дислокації. Про це заявив міністр оборони РФ Сєргєй Шойгу міністром оборони США Чаку Хейгелу під час телефонної розмови 28 квітня, повідомляє прес-служба Міноборони РФ.

"Глава російського військового відомства констатував, що за останній час на південному сході України під приводом «боротьби з тероризмом » київський режим зосередив близько 80 танків, понад 130 бойових машин піхоти і бронетранспортерів , не менше 60 артилерійських знарядь і мінометів. Систематично залучається бойова авіація, вертольоти. Сумарна чисельність українського угруповання військ досягає 15 тис. чоловік. І все це - проти мирного населення власної країни", - йдеться у повідомленні.

За словами Шойгу перспектива жорстких силових дій проти мирного населення, змусила російську сторону оголосити про початок масштабних військових навчань на національній території в регіонах, прилеглих до кордонів з Україною.

"Це рішення було оприлюднено публічно. Однак як тільки українська влада заявила про відсутність намірів використовувати регулярні військові частини проти беззбройного населення, російські підрозділи були повернуті в місця їх постійної дислокації", - запевнив Шойгу.

Як повідомлялсь, 24 квітня міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив про початок військових навчань батальйонних і тактичних групи Південного і Західного військових округів Росії в прикордонних з Україною районах. Він назвав причиною навчань збільшення кількості українських військ на Сході України, які нібито будуть застосовувати зброю проти "мирних" громадян в Донбасі, маючи на увазі озброєних до зубів останніми новинками вогнепальної зброї та гранатометами бойовиків, яких фінансує Росія.

Крім того представники Ради Федерації пропонували ввести на схід України миротворчий контингент.

Згодом голова Ради Федерації Росії Валентина Матвієнко почала наполягати на продовженні переговорів для вирішення кризи в Україні, і заявила, що необхідно вимагати виконання вже досягнутих домовленостей, а не вводити війська. 

Нагадаємо, Україна вимагає від Російської Федерації пояснити мету військових навчань на кордоні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.