НОВИНИ

В ООН вимагають негайно звільнити затриманих інспекторів ОБСЄ

Глава ООН Пан Гі Мун засудив затримання членів військової місії під егідою Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Слов'янську, і зажадав їх звільнення. Про це заявив офіційний представник всесвітньої організації Стефан Дужаррік.

"Генеральний секретар рішуче засуджує недавнє захоплення і затримання військових спостерігачів ОБСЄ , а також українських супроводжувачів", - йдеться в заяві офіційного представника ООН.

За його словами, пан Гі Мун закликає відповідальних за затримання, "звільнити негайно, без будь-яких умов і неушкодженими" міжнародну групу військових.

"Генеральний секретар наголошує, що ті, хто продовжує незаконні дії, будуть притягнуті до відповідальності за свої вчинки", - заявив Дужаррік.

Генсек ООН, зазначив він, закликає всіх, хто має вплив, сприяти термінового врегулювання проблеми із затриманням військової місії в Україні.

"Генеральний секретар наголошує, що міжнародні місії, що працюють в Україні, повинні мати можливість безперешкодно виконувати свої обов'язки", - підкреслив Дужаррік.

Як повідомлялося, терористи у Слов'янську захопили автобус, який перевозив членів місії ОБСЄ. До складу групи, яку супроводжують представники Генштабу Збройних Сил України, входять військовослужбовці Данії, Польщі, Німеччини, Чехії та Швеції.

МВС відкрив кримінальне провадження за фактом викрадення військових спостерігачів ОБСЄ.

Згодом МЗС України оприлюднило заяву із закликом до Росії вплинути на сепаратистів та допомогти звільнити інспекторів місії. 

В ОБСЄ пояснили, що була затримана військова верифікаційна місія, яка "прибула на запрошення влади України відповідно до віденського документу 2011 року".

27 квітня одного з членів ОБСЄ відпустили.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.