НОВИНИ

Російська пропаганда видає першоквітневі жарти за "чисту правду"

«Вести.Ru» (сайт каналу «Россия 24») із посиланням на польський тижневик «Nie» опублікував новину про те, що глава МЗС Польщі запрошувало учасників «Правого сектору» для підготовки напередодні Майдану.

Так, у номері №13 тижневика «Nie» (28 березня - 3 квітня 2014) вийшов текст про те, що МЗС Польщі під приводом студентського обміну запрошувало до поліцейського тренувального центру Легіоново 40-річних активістів «Правого сектору» із татуюваннями свастики.
 
Речник польського МЗС Марцін Войцеховський спростував цю інформацію і назвав її повністю видуманою. Також Войцеховський зазначив, що журналісти видання не спілкувалися із представниками міністерства, а всі цитати у тексті теж є видуманими. Представники центру Легіоново заявили, що жодних подібних навчань не проводилося, а інформація тижневика «Nie» не відповідає дійсності.
 
У наступному номері за 4-10 квітня тижневик заявив, що згаданий текст був першоквітневим жартом.
 
Натомість російські журналісти з «Вести.Ru» повідомили, що керівництво видання визнало цей текст жартом після того, як його почали обговорювати європейські ЗМІ. Публікацій цієї інформації у європейських ЗМІ знайти не вдалося.
 
Як відомо, тижневик «Nie» вже не вперше публікує брехню. У 2013 році теж в якості першоквітневого жарту були оприлюднені неіснуючі записи розмови прем'єр-міністра Дональда Туска під час матчу Польща-Україна у Варшаві. Тоді суд змусив редактора видання Єжи Урбана публічно вибачитися за публікацію неправди.

Нагадаємо, це вже не вперше російські ЗМІ ловлять на брехні та підтасовці фактів, пов'язаних із подіями в Україні.

Так, 22 квітня стало відомо, що нібито затриманий у Слов'янську активіст "Правого сектора" Віталій Ковальчук виявився актором російського телебачення.

Раніше російський телеканал Lifenews, який висвітлює події на сході України з позиції лояльності до сепаратистів та прихильників федералізації, завантажив відеосюжет про нібито атаку "Правого сектору" на блокпост сепаратистів у Слов'янську, яка відбулася 20 квітня, ще напередодні - 19 квітня.

Читайте також Російське ТБ продовжує брехати: "актор" у ролі праворадикала, і він же – у ролі жертви Правого сектору