НОВИНИ

У Львові вирішили не відзначати річницю дивізії СС "Галичина"

Ветерани національно-визвольної боротьби закликають не проводити масові акції на честь річниці дивізії СС "Галичина". Про це йдеться у зверненні за підписом голови братства Першої української дивізії Української національної армії Євгена Куцика та голови Львівського крайового братства ветеранів ОУН-УПА Олеся Гуменюка.

"Наближається 28 квітня - день створення дивізії "Галичина". Ми знаємо, що в Україну вже прямують із Росії групи так званих російських націоналістів, завдання яких полягає в тому, щоб надати московським телеканалам відповідні сюжети про "український фашизм"", - зазначили вони.

"Брати участь у режисованих Москвою акціях в умовах путінської агресії - це акт усвідомленої або неусвідомленої співпраці з агресором, це акт зради!" - йдеться у зверненні.

У зв'язку з цим автори звернення закликають усіх, "хто з повагою ставитися до національно-визвольної боротьби, до пам'яті про тих, хто віддав своє життя за Україну і до нас, ще живих ветеранів цієї боротьби" утриматися від проведення цього року будь-яких масових заходів, присвячених цій події.

"Ваша повага до нас і до полеглих у боротьбі побратимів буде найвищою, якщо сьогодні ми не дамо Москві шансу вкотре показати звільнену від бандитського режиму Україну територією, на якій марширують "бендеро-фашисти" з нацистськими привітаннями і символікою", - йдеться у зверненні.

У неділю на 18.00 у Львові заплановано Марш величі духу або марш вишиванок на честь річниці створення дивізії СС "Галичина". Провідні політичні сили області закликали відмовитися від проведення будь-яких акцій у найближчі дні у зв'язку з повідомленнями про можливі провокації.

Натомість стало відомо, що громадський порядок у Львові в день річниці дивізії СС "Галичина " охоронятиме Служба безпеки України і сили самооборони області. Про це повідомила в прес-служба Управління СБУ у Львівській області.

"Будь-яка провокаційна ситуація у Львові може призвести до введення в Україні російських військ. Правоохоронці вимагають залучення активістів, які в пішому порядку спільно з оперативниками патрулюватимуть вулиці в місцях проведення масових акцій", - заявив начальник УСБУ у Львівській області Віктор Андрейчук .

"У нинішній ситуації відмова від проведення маршу та інших масових акцій на честь річниці створення дивізії "Галичина" вважаю мудрим і зваженим рішенням", - додав він.

Як відомо, річницею створення дивізії вважається 28 квітня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.