НОВИНИ

У Римі канонізували Іоанна Павла II й Іоанна XXIII

У Ватикані папа Римський Франциск проголосив святими двох своїх попередників Іоанна Павла II й Іоанна XXIII. Урочисту месу допомагав служити почесний папа Бенедикт XVI.

На церемонії були присутні глава УГКЦ Святослав Шевчук та голова Конференції Римо-католицьких єпископів України Мечислав Мокшицький. Урядову делегацію України очолив в.о. міністра закордонних справ Андрій Дещиця.

На площі Святого Петра і на прилеглих до неї вулицях зібралися понад мільйон паломників. Над натовпом майоріли прапори різних країн, з-поміж яких помітні були і жовто-блакитні стяги. За подією через медіа спостерігали два мільярди людей у світі.

Собор Святого Петра у неділю буде відкритий до 22:00, щоб люди мали змогу помолитися перед мощами новопроголошених святих.

Святий папа Іоанн Павло II (Кароль Войтила з Польщі), названий «великий папа», помер 2005 року. Цей понтифік прославився зокрема сміливою діяльністю часів Холодної війни. Він очолював Святий престол упродовж майже 27 років.

Святий папа Іоанн XXIII (Анджело Джузеппе Ронкаллі, уродженець Італії), відомий реформатор церкви, помер 1963 року. Він увійшов в історію як «добрий папа».

Світові медіа називають сьогоднішні урочистості «неділею чотирьох пап»: це вперше в історії церкви два папи зачислили до лику святих двох своїх попередників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.