НОВИНИ

У Дніпропетровську затримали двох людей з посвідченнями журналістів, яких запідозрили у шпигунстві

Самооборона Дніпропетровська затримала двох громадян Білорусі з посвідченнями журналістів через підозру в шпигунстві. Один із них - працівник російської продюсерської компанії, що робить програми для НТВ Степан Чирич. Про це повідомив заступник голови - керівник апарату Дніпропетровської ОДА Геннадій Корбан.

За його словами, затримання відбулося на кордоні двох областей неподалік від Красноармійська. Корбан повідомив, що у затриманих були виявлені журналістські посвідчення, техніка для фото і відеозйомки, а також переносні носії даних (флешки), «на яких були сфотографовані входи і виходи, паркани різних адміністративних будівель», в тому числі - «будівель міліції та місцевих рад в деяких населених пунктах Дніпропетровської та Донецької областей».

Корбан розповів, що зараз затримані доставлені в управління СБУ міста Дніпропетровська, ведеться розслідування.

У той же час, сайт російського телеканалу НТВ розмістив інформацію про те, що на території України зник співробітник «Першої продюсерської компанії», яка готує для НТВ програму «Центральне телебачення з Вадимом Такменьовим», Степан Чирич. У повідомленні російського телеканалу зазначається, що журналіст був направлений за завданням редакції на Дніпропетровщину,  де «повинен був зняти сюжет, ніяк не пов'язаний з політичною ситуацією в Україні». НТВ зазначає, що Чирич має білоруське громадянство, що дає їм підстави припускати, що серед затриманих є їх співробітник.

Другий затриманий пояснив українським силовикам, що допомогти у зйомках «роботи протестанського священика Боба Ларсона»його попросив сам Чирич за 400 грн за добу. У відповідь Чирич заявив, що його мета - зйомки екзорцизму і роботи церкви, а спецзасоби і камеру в окулярах пояснив можливістю заборони зйомок.

В свою чергу, керівник спецбатальйону «Дніпро 1» Юрій Береза відразу піддав сумніву правдивість слів журналіста, адже на носіях, які були у затриманих, фотографії не церкви, чи подій в ній, а райвідділків міліції, місцевих адмінбудівель і військових об'єктів на східному кордоні Дніпропетровщини, зокрема точок ПВО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.