НОВИНИ

Чубаров: указ Путіна про реабілітацію репресованих народів не враховує їхньої думки та має помилки

Підписаний президентом Росії Владіміром Путіном указ про реабілітацію репресованих у Криму народів не враховує власну думку самих народів і містить помилки. Про це журналістам заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

"Сам текст підписаного Путіном указу дає змогу дійти висновку, що в його підготовці не брали участі люди, які глибоко знають кримськотатарську проблему, які переживають за неї", - заявив Чубаров.

За його словами, "дуже багато очікувань, які нині є у кримських татар щодо свого майбутнього, в цьому указі, в одному випадку не відображені, в іншому - навіть якщо й згадані, то не зрозумілий механізм виконання декларативних речей".

Зокрема, зазначив Чубаров, з кримськими татарами не проводилося обговорення ні правових, ні організаційних заходів щодо питань відновлення незаконно скасованого національно-територіального утворення Кримської АРСР і норм, передбачених у Конституції Кримської АРСР.

Окрім того, підкреслив глава Меджлісу, "якби хтось перш, ніж підписувати цей указ, питав думку тих, кого він стосується, в ньому не було б грубої помилки".

Він зазначив, що в одному з пунктів документа говориться: "Сприяти органам державної влади Республіки Крим і міста Севастополь у проведенні заходів, приурочених до 70-річчя депортації вірменського, болгарського, грецького, кримськотатарського і німецького народів".

При цьому, нагадав політик, німці, які проживали в Криму, були депортовані в серпні 1941 року, у зв'язку з чим, цього року відзначатиметься вже 73-я річниця їх трагічної депортації.

"Ми маємо поважати один одного не лише в радості, а й у таких трагічних датах. Я вважаю, що це дуже великий промах тих, хто готував цей указ", - підкреслив Чубаров.

Як повідомлялось, 21 квітня Путін підписав указ про реабілітацію кримськотатарського та інших народів Криму, що постраждали від репресій.

Нагадаємо, нещодавно один з лідерів кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, посилаючись на власні джерела в російських спецслужбах, заявив, що у ФСБ є думки про депортацію кримських татар.

Читайте також Історик: Путін провалюється в минуле для відродження мертвої імперії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.