НОВИНИ

СБУ викрила підприємців, які за 1,5 млн грн держкоштів "відсвяткували" ювілей Шевченка

Служба безпеки викрила факт незаконного заволодіння державними коштами, виділеними для відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка на суму півтора мільйона гривень. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Як зазначає СБУ, службові особи одного зі столичних приватних підприємств привласнили півтора мільйона гривень, на які мав бути відремонтований Канівський будинок культури.

«У листопаді-грудні 2013 року в Каневі до будівельних робіт на об’єкті місцевого будинку культури було залучено київську приватну фірму. Фінансування ремонту відбувалось за рахунок субвенції з державного бюджету в рамках виконання відповідної Постанови Кабінету Міністрів України. Під час перевірки, ініційованої СБУ, встановлено, що службові особи будівельної компанії оформили фіктивні акти виконаних робіт, де завищили їхню вартість майже на 1 мільйон 500 тисяч гривень. На основі цих підроблених фінансово-господарських документів державні кошти незаконно перераховано на рахунок виконавців, які вони у подальшому перевели у готівку та привласнили», – йдеться в повідомленні.

Слідчі СБУ розпочали кримінальне провадження за ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч.2 ст.366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.