НОВИНИ

СБУ розслідує розповсюдження антисемітських листівок у Донецьку

Служба безпеки України розслідує факти розповсюдження у Донецьку листівок антисемітського характеру від імені "донецької народної республіки". Про це йдеться у повідомленні на сайті СБУ.

Матеріали, пов'язані з листівками, долучили до кримінального провадження, розпочатого за фактом посягань на територіальну цілісність України та масових заворушень у Донецькій області.

"Службою безпеки України спільно з органами МВС правопорушники викликатимуться на допити та доставлятимуться до суду", - йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що в Донецьку розповсюджують листівки із закликом до євреїв зареєструватися у штабі так званої "Донецької народної республіки".  У разі реєстрації нібито необхідно сплатити 50 доларів США, а в паспорті має з'явитись відмітка про віросповідання. Окрім того, сепаратистам необхідно пред'явити документи, що підтверджують право власності на нерухомість та транспорт.

"У разі ухилення від реєстрації винні будуть позбавлені громадянства і вислні в примусовому порядку за межі республіки з конфіскацією майна", - йдеться в листівці.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що уряд не допустить розпалювання міжнаціональної ворожнечі і вживатиме всі передбачені законом заходи для недопущення імпорту в Україну антисемітизму і ксенофобії.

Крім того, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запевнив, що правоохоронці роблять усе, аби знайти та притягнути до відповідальності авторів і розповсюджувачів матеріалів, які принижують національну і людську гідність.

Тим часом, співголова самопроголошеної "донецької народної республіки" Денис Пушилін, чий підпис нібито стоїть під повідомленням на листівках, назвав їх розповсюдження "провокацією".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.