НОВИНИ

Генерал НАТО: в Україні відбувається добре спланована росіянами військова операція

Командувач Об'єднаними силами НАТО в Європі американський генерал Філіп Брідлав розповів, що поведінка бойовиків на Сході України вказує на їх зв'язок з російською армією. Про це він написав у своєму блозі.

"Важко уявити, що великі групи озброєних людей в масках раптом з'явилися у Східній Україні і систематично почали захоплювати державні установи. Це важко зрозуміти, тому що це просто неправда", - зазначив він.

За його оцінкою, те, що відбувається в Східній Україні є добре спланованою і організованою війською операцією.

На підтвердження своєї думки Брідлав наводить деякі спостереження експертів НАТО:

- проросійські "активісти у Східній Україні демонструють очевидну наявність військової підготовки та мають військове спорядження. Вони діють скоординовано як війська, які є частиною давно сформованого підрозділу, а не як ополченці;

- за навичками поводження зі зброєю ці люди відповідають рівню тренованих військових. Стволи спрямовані вниз, пальці не на гачках, а радше лежать на спусковому механізмі;

- скоординоване використання газових та світло-шумових гранат під час штурму будівель демонструє рівень підготовки, недоступний нещодавно сформованій міліції;

- з відео цих бійців на блокпостах видно, що вони зосереджені, на ногах, сфокусовані на своїх обов'язках і явно виконують вказівки одного лідера. Це не співпадає з поведінкою типових ополченців або простих активістів на блокпостах, які там часто сидять, курять і так далі;

- те, як ці сили націлюються на урядові будівлі, скоординовано атакують їх та швидко закріплюються на території, блокуючи дороги та споруджуючи барикади, схоже на дії загарбників в Криму. Знову ж таки, це вказує на те, що ці люди є професійними військовими.

- врешті-решт, зброю та обладнання, які у них є, використовують переважно у російській армії. Це не те екіпірування, яке мирні громадяни змогли б отримати у великих кількостях.

Брідлав також нагадав, що Путін раніше заперечував, що "зелені чоловічки" в Криму є російськими військовими, але нещодавно він це визнав.

"Я прошу вас мати це на увазі, коли ви думає над відповіддю на питання "Хто ховається за масками в Східній Україні сьогодні?" – підкреслив він.

Як відомо, раніше в інтернеті з'явилось відео, як там звана "самооборона" у Слов'янську дивує місцевих жителів трюками на захоплених у Краматорську БМД.

У Києві вважають, що самим фактом підписання Женевської резолюції Росія визнала, що вона контролює сепаратистів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.