НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Політолог: заляканий Путіним і ЄС Ахметов виявився слабким політиком

Олігарх Рінат Ахметов на тлі бурхливого «націоналізму» олігарха Ігора Коломойського виглядає непереконливо. Про це у коментарі Тиждень.ua заявив керівник соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

«З Ахметовим розмовляють на двох мовах, але не українською. З ним розмовляє Владімір Путін про $2 млрд в його імперії. І говорять іноземні інвестори з ЄС, які нагадують про $2,5 млрд кредитного боргу. Зараз заляканий Ахметов починає виходити на вулицю і щось намагається вияснити, але позиція його нечітка», – заявляє політолог.

На його думку, попри його професіоналізм як менеджера й управлінця Ахметов виявився слабким політиком.

«Наша влада, попри звинувачення у її слабкості, точно знає, що хоче. Тоді як Ахметов – людина, яка має $16 млрд, не має чіткої політичної позиції у своїй країні. Це ж навіть не Микола Левченко, який може дозволити собі двоякі висловлювання», – заявляє Небоженко.

За його словами, невизначеність Ахметова відтінює бурхлива діяльність Ігоря Коломойського.

«Це нагадує мені Чечню, коли люди збирали гроші усім селом, щоб бойовики вбили російськимх диверсантів, які нищили людей по селах. До речі, була та ж сума – $10 тис. за командира російського спецназу. І це сором для Росії. Ви думаєте, не знайдеться людей, які знайдуть цих старших лейтенантів і майорів до Коломойського?», – прогнозує політолог.

За його словами, Коломойський став ворогом Росії №1, коли Ахметов пропонує далі дружити.

Як повідомлялось, 14 квітня Ахметов закликав учасників конфлікту до переговорів і запевнив, що «буде робити все можливе, щоб голос Донбасу почули, щоб Донбас поважали».

Нагадаємо, за інформацією джерел Тиждень.ua, сепаратистські акції у Донецьку та Луганську відбуваються не за прямої підтримки Росії, а за прямого сприяння олігарха Ріната Ахметова та лідера парламентської фракції ПР Олександра Єфремова.

У той час керівництво компанії СКМ, керівники найбільших промислових холдингів групи СКМ, директори підприємств групи СКМ, що працюють у Донецькій і Луганській областях, заявили про свою підтримку єдиної, цілісної і незалежної України. 

На противагу цьому влада Дніпропетровської області на чолі з бізнесменом Ігорем Коломойським пропонує від тисячі доларів за здачу зброї, а за передачу владі російських найманців по 10 тисяч доларів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.