НОВИНИ

Засновник "ВКонтакте" відмовився надати ФСБ особисту інформацію організаторів груп Євромайдану

13 грудня 2013 ФСБ Росії вимагала від дирекції "ВКонтакте" видати особисті дані організаторів груп Євромайдану. Про це Павло Дуров, засновник соціальної мережі "Вконтакте", написав на своїй сторінці.

На запит ФСБ співробітники "ВКонтакте" відповіли категоричною відмовою.

"Юрисдикція Росії не поширюється на українських користувачів «ВКонтакте». Видача особистих даних українців російській владі була б не лише порушенням закону, а й зрадою всіх тих мільйонів жителів України, які нам довірилися", - пояснює Дуров.

У зв'язку з цим Дурову довелося продати свою частку "ВКонтакте", оскільки її наявність могла перешкодити йому приймати правильні рішення.

"Але я ні про що не шкодую: захист особистих даних людей вартий цього і набагато більшого. З грудня 2013 у мене немає власності, але у мене залишилося щось важливіше – чиста совість і ідеали, які я готовий захищати", - резюмував Дуров.

ФСБ Росії вимагала надати реєстраційні дані щодо авторів і адміністраторів 39 груп "ВКонтакте", серед яких "Євромайдан",  Українська революція Євромайдан", "Нетолерантні", "Ми - патріоти України", а також регіональні співтовариства Євромайдану.

На підкріплення своєї заяви Дуров надав скріншоти запиту ФСБ, підписаного начальником оперативного підрозділу С.А.Поляковим.

У січні цього року стало відомо, що Дуров продав 11,99 % акцій "Вконтакте" гендиректору "Мегафона" Івану Тавріну, який потім продав їх "Mail.ru", що отримала в результаті 51,99% соцмережі. Сам Дуров заявляв, що радий позбавленню від " найбільшою частини свого майна" .

Пізніше на сторінці Дурова з'явилася ще одна запис, згідно з якою прокуратура зажадала від "Вконтакте" "закрити антикорупційну групу Алєксія Навального під загрозою блокування" . "Але я не закрив цю групу в грудні 2011 року і, зрозуміло, не закрив зараз" - пише Дуров.

"За минулі тижні на мене чинився тиск з різних сторін Самими різними методами мені вдалося виграти більше місяця, але зараз настала пора сказати - .. Ні я ні моя команда не збираємося здійснювати політичну цензуру. Ми не будемо видаляти ні антикорупційне співтовариство Навального, ні сотні інших спільнот, блокування яких від нас вимагають. Свобода поширення інформації - .. невід'ємне право постіндустріального суспільства Це право, без якого існування ВКонтакте не має сенсу ", - підкреслює Дуров.

Як повідомлялось, Роскомнагляд заблокував доступ до 13 спільнот соціальної мережі «ВКонтакте», присвячених протестам в Україні, через «екстремістський контент».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.