НОВИНИ

ГПУ підозрює "Сбербанк Росії" у фінансуванні тероризму в Україні

Генеральна прокуратура України підозрює "Сбербанк Росії" у фінансуванні терористичних груп у східних областях. Про це в ефірі "5 каналу" заявив в. о. генерального прокурора України Олег Махніцький.

"Наразі у справі (про фінансування тероризму, - ред.) перевірка проводиться та припинено фінансування 14 банків, які були фінансовими майданчиками, власне, сепаратизму. Вже 300 кримінальних справ за цими фактами направлені в суд, тобто пербувають вже на стадії судового розгляду. Тут робота ведеться і триває, - зазначив Махніцький.

"Зокрема, можу сказати, що заведено кримінальне провадження також у відношенні такого банку, як "Сбербанк Росії"... (підозрюється - Ред.) у фінансуванні тероризму... це прямий складу злочину", - додав Махніцький.

Як повідомлялось, раніше СБУ встановила, що фінансування терористичних груп на Сході України відбувається з використанням активів російської банківської установи. Для фінансування терористичних груп службові особи цієї банківської установи організували у березні-квітні переведення  45 мільйонів гривень з безготівкової форми у готівку. Банк щоденно перераховував від $200 до $500 на платіжні картки терористів.

Нагадаємо, СБУ встановила особу керівника російських диверсантів, які тероризують місцеве населення, захоплюють адміністративні будівлі, дестабілізують суспільно-політичну ситуацію у Східних областях України. Ним виявився громадянин РФ, офіцер спецназу ГРУ Генштабу збройних сил Російської Федерації Ігор Стрєлков.