НОВИНИ

Контррозвідка: розстріляні на Сході працівники СБУ потрапили у засідку

Група співробітників СБУ 13 квітня під час координації своїх дій із представниками Міноборони України потрапила у засідку у Слов’янську. Про це розповів один із керівників Контррозвідки Віталій Найда журналістам на брифінгу в середу в Києві.

За його словами, на той момент антитерористична операція ще не починалася і співробітники Служби безпеки "здійснювали передислокацію" в рамках її підготовки.

"Те, що вони потрапили в засідку, свідчить про те, що на території Донецької та Луганської областей діє давно підготовлена, на жаль, агентурна мережа російських спецслужб. Російська сторона дуже активно і дуже давно готувалася до проведення подібних заходів на території нашої країни", - заявив Найда.

За його словами, контррозвідлка мала відповідну інформацію про підготовку терористичної операції Росією ще минулого року – і тоді ж поінформувала колишнє керівництво СБУ про це, "однак цю інформацію було злочинно проігноровано".

Найда заявив, що озброєний напад на співробітників спецпідрозділу "Альфа" СБУ у Слов'янську вчинила російська розвідувально-диверсійна група під командуванням офіцера спецназу ГРУ РФ Ігоря Стрєлкова.

"Перехоплені Службою безпеки України переговори між російськими диверсантами свідчать про те, що диверсійними акціями на сході України на сьогодні відкрито керують кадрові офіцери Головного розвідувального управління Генштабу Російської Федерації", - додав представник контррозвідки.

За його словами, співробітники ГРУ Генштабу дають вказівки групам т.з. "самооборони".

"Ці російські спецназівці – і ми це чітко встановили – захоплювали Верховну Раду та Кабінет міністрів Криму. Інструктор диверсантів, куратор терористів – інакше його назвати неможливо – позивний "стрілок" є кадровим співробітником ГРУ, його звуть Ігор Стрєлков", - сказав Найда і додав, що той керував і акціями в Харківській області та в Одесі.

Як повідомлялося, 15 квітня СБУ почала кримінальне провадження за фактом організації Ігорєм Стрєлковим навмисного вбивства і вчинення дій на шкоду суверенітетові , територіальній цілісності та недоторканності України , проведення диверсійно-підривної діяльності, а також організації масових заворушень на території східних регіонів нашої держави.

За даними СБУ, що 13 квітня в Слов'янську Донецької області вбито одного офіцера СБУ і троє поранено. В.о.президента України Олександр Турчинов повідомив, що під час перестрілки загинув капітан спецпідрозділу, був важко поранений командир "Альфи" і полковник СБУ. Також поранення отримав співробітник МВС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.