НОВИНИ

Президент Естонії: у влади України є повне право застосовувати силу проти збройних загарбників

Президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес підтримує збільшення присутності НАТО поблизу кордонів із Росією й за застосування в Україні сили для розвитку "демократії". Про це Ільвес заявив під час зустрічі з сенаторами США Джоном Маккейном і Джоном Хувеном у Талліні, повідомляє прес-служба глави естонської держави.

За словами президента Естонії, дії Росії у зв'язку з подіями в Україні ускладнюють її співпрацю з Європейським Союзом і США.   

Ільвес і сенатори США дійшли згоди, що у цих умовах є важливою "єдина, видима, послідовна й потужна позиція ЄС і НАТО

"Це означає ретельно націлені й дієві санкції, а також діяльність, яка збільшує присутність НАТО біля східних кордонів альянсу", - сказав Ільвес.

"Разом зі словами ми потребуємо дій, тому що тільки лише слів недостатньо. Наші опоненти слів більше не чують", - наголосив естонський президент.

Він висловив вдячність за підтримку основних цінностей НАТО й кількаразові запевнення лідерів США про дію статті 5 НАТО про колективну оборону для всіх союзників, а також за додатковий внесок у місію з охорони повітряного простору країн Балтії.

Президент Естонії також підтримав застосування сили владою України для розвитку демократії в країні.

"У влади України є повне право використовувати силу проти збройних загарбників міських управ і поліцейських відділів, захищаючи в такий спосіб безпеку держави й конституційний лад", - заявив Ільвес.

Зі свого боку сенатор Маккейн висловився у прямому ефірі Естонського телебачення за постачання зброї владі України.

"Ми повинні дати Україні зброю, щоб вона могла захистити себе… Заслуговує жалю, що США не дають зброї Україні", - сказав Маккейн.

Як повідомлялось, США готові сьогодні запровадити нові санкції проти Росії. Зокрема, за інформацією речника Держдепартаменту США Джен Псакі, Сполучені Штати готові ввести санкції по відношенню до фізичних та юридичних осіб у сфері фінансових послуг, енергетики, металургії, гірничодобувної, інженерної та оборонної галузей Російської Федерації.

Нагадаємо, 14 квітня СБУ оприлюднила аудіо перемовин членів диверсійної групи, що свідчать про масштабну військову агресію Російської Федерації на Сході України, яка здійснюється силами розвідувально-диверсійних груп ГРУ генштабу збройних сил РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.