НОВИНИ

Обама закликав Путіна примусити сепаратистів скласти зброю і відвести війська від кордонів України

Президент США Барак Обама в розмові по телефону з президентом РФ Володимиром Путіним закликав останнього примусити проросійських сепаратистів в Україні скласти зброю та звільнити захоплені будівлі. Як повідомили в Білому домі, розмова відбулася в понеділок за ініціативи російської сторони.

"Президент підкреслив, що всі нерегулярні сили в країні (на території України – Ред.)повинні скласти зброю, він закликав президента Путіна використати свій вплив на ці озброєні проросійські угруповання, щоб переконати їх звільнити захоплені будівлі",- йдеться в заяві Білого дому.

Обама при цьому підкреслив, що російські війська мають відійти від російсько-українського кордону, щоб зняти напруженість. Президент США в розмові також зробив акцент на тому, що Київ демонструє "дивовижну стриманість" та надзвичайні зусилля з об'єднання країни.

Крім того, президент США звернув увагу на "зростаючу політичну та економічну ізоляцію Росії через її дії по відношенню до Україні", а також дав зрозуміти, що "втрати Росії, які вона вже понесла (після запровадження попередніх санкцій – ред.) збільшаться, якщо вона не змінить свого ставлення".

Обама також наголосив, що американська сторона продовжує вважати дипломатичне рішення по Україні "все ще можливим", однак при цьому, підкреслив він, "не можна добитися успіху в умовах російського військового залякування на кордонах України, збройних провокацій в Україні та нарощування риторики кремлівських чиновників".

Як повідомлялось, США готові сьогодні запровадити нові санкції проти Росії. Зокрема, за інформацією речника Держдепартаменту США Джен Псакі, Сполучені Штати готові ввести санкції по відношенню до фізичних та юридичних осіб у сфері фінансових послуг, енергетики, металургії, гірничодобувної, інженерної та оборонної галузей Російської Федерації.

Нагадаємо, 14 квітня СБУ оприлюднила аудіо перемовин членів диверсійної групи, що свідчать про масштабну військову агресію Російської Федерації на Сході України, яка здійснюється силами розвідувально-диверсійних груп ГРУ генштабу збройних сил РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.