НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Огляд блогосфери: Раптове пробудження сепаратистів на Сході – не що інше, як блеф

Блогери зі Сходу України обговорюють початок антитерорестичної операції, зраду силовиків і сплановану Росією акцію сепаратистів.

Наталія Кашкевич, голова громадської організації Союз будівельників Донбасу у своєму блозі розкаюється, що раніше підтримувала донецький „Беркут”.

"Так, здавалося, що вони виконували наказ і образили їх несправедливо, але тепер ми так не думаємо. До них нормально ставилися донеччани, а «наші» донецькі «Беркутівці» перейшли на бік російських сепаратистів, ставлячи під загрозу життя цих самих донеччан... Я подзвонила рядовим. Мені відповіли: «Ну ми ж з народом». Я тільки нагадала про 111 ККУ (держзрада)”, - пише вона.

Як стверджує Кашкевич,  силовики думають, що нічого їм за це не буде, „що антитерористичну операцію не оголосять, що шахтарі не вийдуть...” „Загалом каємося за те, що жаліли донецький «Беркут». Лайно воно і є лайно”, - пише вона.

Донецький блогер Дмитрий Гоцуцов розповідає про спалахи агресії сепаратистів в області.

"У цей складний час вкрай важливо від усіх жителів Донбасу не вірити розповідям недоброзичливців, що військові їдуть вбивати жителів наших міст і сіл. Що в Донецьк увійдуть танки.. Не можна піддаватися на провокації і перекривати дороги, шукати по місту та області неіснуючих «бендєровцев». У кожному автобусі бачити іноземних найманців з «Правого сектору», які за чутками, ось вже чотири місяці все їдуть і їдуть вбивати і різати Донбас”, - пише Гоцуцов.

На його думку, виниклі одночасно в трьох місцях акції сепаратистів не залишають жителям Донецька й області жодних ілюзій: „все, що робиться, є заздалегідь спланованою акцією”.

"Ця акція ставить собі за мету морально придушити українські війська, вселити недовіру жителів області до власної армії. Деморалізовані органи охорони правопорядку не можуть або не хочуть забезпечувати порядок на місцях”, - зазначає Годунцов.

Кирило Сазонов, теж блогер із Донецька, пише, що раптове пробудження сепаратистів на Сході – не що інше, як блеф.

"Немає ніякої раптової причини для пробудження Донбасу, а якщо б і була, то кричали б не «Росія», а «Владу до відповіді». Вимагаючи голови не далеких київських вождів, а тих, хто дістав народ тут. Чиновників-корупціонерів, їх мажорів-дітей, суддів і прокурів. Всіх тих, хто для людей в будь-якому регіоні України та Росії є уособленням несправедливої влади. А про Новоросію крім тих, хто дійсно дуже цікавиться історією, ніхто й не чув. Але на виході у нас – зовсім інша картинка. Чому? Та тому що немає Новоросії, немає пробудження Донбасу, немає спалаху сепаратизму. Є великий обман усіх усіма”, - заявляє він.

Журналіст і блогер Дмитро Казанський розмірковує над тим, що головна проблема Сходу не в наявності зелених чоловічків, а в підтримці місцевого населення.

"Добровільний живий щит з православних плакальниць, екзальтованих тіточок, недоумкуватих людей похилого віку - біля кожного захопленого будинку. У разі штурму вони гарантовано потрапляють під обстріл. При цьому, сепаратисти переконують їх, що стріляти по них не посміють”, - пише Казанський.

На його думку, рішення МВС озброювати людей і створювати загони самооборони в Донбасі, що допомагати міліції - це старт громадянської війни, „де рахунок піде на тисячі”.

"По-перше, не факт, що не зрадить сама міліція. По-друге, сторони накачені ненавистю, ніхто не поступиться. Озброєні люди, які до ладу не вміють воювати - це дуже погано. Це крок до некерованого збройного конфлікту, в якому сепаратистів широко підтримає російська сторона. Межі скоро перестануть контролюватися”, - наголошує Казанський.

Сергій Гармаш, головний редактор видання «ОстроВ» ставить кілька запитань до влади:

"- Чому в захопленій ОДА не відключені служби життєзабезпечення?  Чому місце захоплення не оточено і сепаратисти вільно переміщаються по місту?  У чому взагалі полягає анти-терористична операція, оголошена Києвом?? Чому не замінені керівники силових структур, які допустили захоплення будівель??? Чому допустили відставку голови облради і, таким чином практично обезголовили легітимний орган влади????  Чому в умовах інформаційної війни абсолютно не ведеться контр-пропагандистська робота????? Таких «чому» - десятки!”, - пише він.

Водночас він виступає проти штурму ОДА, який зробить сепаратистів жертвами режиму і дасть Росії привід для вторгнення.

„Але я і проти створення сепаратистам комфортних умов. Переговори теж не можуть вестися вічно!”, - наголошує він.

Харківський активіст і заступник редактора видавництва „Око” Завен Баблоян пище у своєму Facebook, що наразі в країні здійснюється фізична зачистка патріотичної частини суспільства, адже внаслідок сутичок у Харкові – понад 200 постраждалих.

„200-300 осіб – приблизно стільки нас виходило в звичайний день на Євромайдан. Ми й так роздроблені і роз'єднані, не скоординовані,  як мінімум наполовину пацифісти, але навіть у такому стані, мабуть, якось заважаємо кримізаціі Харкова. Більше того –  ми заважаємо і будемо заважати при будь-якому результаті подій, чия б формальна влада тут ні закріпилася; як заважали і раніше своєї протесаною активністю. Власне, зараз нас знищують ті, кому ми завжди заважали”, - наголошує Баблоян

За його словами, тотальний, аполітичний, антигромадянський проект "Харків" – „це півтора мільйона неорадянськими міщан, які сидять по норах і виповзають тільки на міські свята в спеціально відведені місця сьорбнути пива і покричати ура всій ієрархії фюрерів”. „Як і щодо всієї України, ще, може бути, півроку-рік, і він би остаточно вдався. Україна відстояла себе в Києві. Нас дотискають тут”, - підсумовує блогер.

Сергій Жадан, письменник із Харкова, пише, що ще нічого не втрачено й не варто здаватися.

„Усе ще й далі лишається в наших руках, усе й далі залежить саме від нас, а не від тих, хто намагається говорити від нашого імені. За останні чотири місяці я теж бачив безліч прекрасних людей із чудовими ідеями, і я анітрохи не сумніваюсь у тому, що ці люди від своїх ідей не відмовляться. Надто вже ці ідеї фантастичні. Надто вже вони реальні”, - пише він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.