НОВИНИ

Дещиця: Росія хоче зірвати чотирьохсторонні переговори у Женеві, бо не має аргументів на свою користь

Росія хоче зірвати чотиристоронню зустріч у Женеві щодо ситуації в Україні, бо не має чого сказати. Про це заявив виконувач обов’язків міністра закордонних справ України Андрій Дещиця, коментуючи ситуацію навколо запланованих чотирьохсторонніх переговорів.

За словами Дещиці, про це свідчать дії Росії, яка «підтримує і фінансово, і організаційно протести в східних областях України».

«Виглядає, що це є сценарій Росії зірвати цю зустріч у Женеві. Тому що Росії насправді нічого сказати, тому що потрібно буде визнавати свою політику агресора», – сказав Дещиця.

Водночас, він розраховує на початок переговорів.

«Я сподіваюся, що ми почнемо говорити, бо нам є що сказати. У нас є свої вимоги, які ми хочемо виставити російській стороні. І перш за все це стосується питань деескалації ситуації в Україні, включаючи Крим, деескалації на кордонах України, відведення російських військ від кордонів України. Хочемо говорити також про питання торговельно-економічної співпраці, базованої на ринкових правилах і правилах Світової організації торгівлі, а не на правилах шантажу і політики», – наголосив Дещиця.

Як повідомлялось, постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін на нараді в Раді безпеки ООН пригрозив зривом переговорів у форматі США-ЄС-Україна-Росія, якщо українська армія виступить проти терористів в Донецькій області.

Нагадаємо, заплановані переговори щодо врегулювання кризи в Україні між США, ЄС, Росією Україною відбудуться 17 квітня у Женеві. 

Про можливість виходу з переговорів щодо кризи в Україні в разі застосування сили проти терористів глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив 12 квітня. Росія також вимагає участі в переговорах регіонала Михайла Добкіна, як представника регіонів південного сходу України.

Україна назвала такі вимоги неприйнятними.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.