НОВИНИ

РНБО: надзвичайний стан не вводитимуть, щоб не зупиняти виборчу кампанію

В Україні не вводиться надзвичайний стан, тому що в разі такого розвитку подій доведеться припинити виборчу кампанію. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони Вікторія Сюмар.

«Введення надзвичайного стану означатиме зупинення виборчої кампанії на цій території, що створюватиме підстави для сумнівів у їх легітимності. І не даватиме жодних інших переваг, бо комендантську годину треба забезпечувати, тоді як міліція задіяна для інших завдань», - пояснила Сюмар.

За її словами, Збройні Сили задіюються тому, що  «йдеться про продовження військової агресії Росії, яка взяла на себе роль «активатора, організатора та координатора» сепаратистського процесу з метою дестабілізації.

«Армія не використовуюється проти населення, але армія має бути задіяна у випадку наявної зовнішньої агресії та очевидних проявів терору, з чим і маємо справу», - підсумувала Сюмар.

Як повідомлялося, уранці 13 квітня у Слов'янську почалася антитерористична операція під керівництвом СБУ. Силовики розблокували два блок-пости з боку Краматорська і з боку Харкова. Сепарастисти чинили опір і підпалили барикади.

Координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук заявив, що під час антитерористичної операції постраждали троє правоохоронців.

Тим часом, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про одного загиблого офіцера СБУ та п’ятьох поранених. Згодом з’явилася інформація прес-служби Донецької ОДА про одного загиблого і дев’ятьох поранених.