НОВИНИ

Російське МЗС вважає ультиматум Турчинова для сепаратистів "злочинним"

В МЗС РФ заявляють, що Росія виносить на негайний розгляд Радбезу ООН і ОБСЄ ситуацію в східних областях України та заявляє, що наказ в.о. президента Олександра Турчинова про використання армії проти сепаратистів на сході України є злочинним. Про це йдеться в заяві МЗС Росії.

«Розвиток ситуації на південному сході України набуває вкрай небезпечного характеру», - йдеться у коментарі російського МЗС.

Зовнішньополітичне відомтсво РФ заявляє, що Україна «взяла курс на силове придушення народних протестів, що стали реакцією на повне ігнорування законних інтересів жителів південно -східних регіонів».

«Вимагаємо від ставлеників Майдану, які повалили легітимного президента України, негайно припинити війну з власним народом, виконати всі свої зобов'язання щодо Угоди від 21 лютого (передбачає повернення Януковича до влади)», - підкреслюється в заяві.

При цьому МЗС Росії звинувачують західні країни в порушенні цієї угоди. Водночас в МЗС РФ вважають, що «саме від Заходу зараз залежить можливість уникнути громадянської війни в Україні».

На думку Москви, протести на сході України стали "реакцією на повне ігнорування законних інтересів жителів південно-східних регіонів, прямі загрози і насильство щодо всіх, хто незгодний із засиллям націонал-радикалів, шовіністичними, русофобськими, антисемітськими діями коаліції, яка запанувала в Києві за прямої підтримки США та Євросоюзу".

"Особливе обурення викликає злочинний наказ Турчинова використовувати армію для придушення протестів", – зазначається у заяві.

Нагадаємо, в.о. президента Олександр Турчинов, після подій на сході України, заявив, що РНБО починає масштабну антитерористичну операцію із залученням Збройних сил України.

Як відомо, 12 квітня сепаратисти захопили міський відділ міліції в Краматорську. Також вони захопили будівлю міської ради і вивісили там прапор так званої "донецької республіки". Спроби мера міста порозумітися із сепаратистами не увінчалися успіхом.

Як відомо, вранці 13 квітня у Слов'янську почалася антитерористична операція під керівництвом СБУ.

Впродовж дня до лікарні міста потрапило щонайменше троє людей із вогнепальними пораненнями. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.