НОВИНИ

Фюле: Україні небезпечно відмовляти в можливості членства в ЄС

Для Європейського союзу небезпечно не дотримуватися власних правил і слухати тих, хто хоче заперечити можливість вступу України до ЄС у майбутньому. Про це заявив комісар ЄС з питань розширення та політики сусідства Штефан Фюле.

«Обіцяти членство і повторити ту можливість, яку приносить 49 стаття Лісабонської угоди - це різні речі. Я є прихильником того, що правила, які були визначені країнами-членами ЄС, повинні виконуватися. Ці правила, які були схвалені усіма урядами й парламентами, чітко говорять, що кожна європейська країна, яка підтримує цінності та принципи, що на них спирається Європейський союз, може стати членом ЄС», – заявив Фюле.

Він також наголосив, що вступ України до ЄС не стоїть на порядку денному зараз, але коли вона буде готова до членства, їй не можна відмовляти у праві, яке має кожна європейська країна.

«Очевидно, що пройде ще чимало часу, перш ніж Україна виконає ті критерії, які дозволять їй просунутися до членства. Але говорити, що 49 стаття для когось у Європі є дійсною, а для когось – ні, є небезпечно!» – заявив Фюле під час перебування у Празі на конференції, присвяченій десятиліттю вступу Чехії до ЄС.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.