НОВИНИ

"Держрада" Криму прийняла конституцію

Незаконна державна рада Криму прийняла конституцію півострова.

Документ складається з 10 розділів та 95 статей, основні положення подібні до статтей Конституції РФ.

У тексті наголошується, що аннексированный Росією Крим є "демократичною, правовою державою в складі Російської Федерації і рівноправним суб'єктом РФ".

Зазначається, що "вищим безпосереднім вираженням влади народу є референдум і вільні вибори", захоплення влади і привласнення владних повноважень неприпустимі.

Конституція регламентує, що в анексованому Криму "державними" будуть три мови - російська, українська і кримськотатарська.

Раніше незаконна кримська влада повідомляла, що нова конституція Криму буде прийнята до 10 квітня. Якщо судити із заяв Григорія Іоффе, облаштовувати анексований Крим Кремль вирішив за образом і подобою кавказьких республік.

За вже озвученою інформацією, в Криму з'явиться посада глави республіки, який не буде обиратися на всенародних виборах. Його обере Верховна Рада Криму (перейменувала себе в Держраду) за поданням президента Російської Федерації. Тобто пропонується варіант устрою влади, що існує поки тільки в трьох республіках Північного Кавказу - Інгушетії, Дагестані і Північній Осетії, де президенти обираються парламентами.

Глави всіх інших республік РФ до цього року обиралися всенародно. Ситуація, правда, незабаром зміниться: "демократична" ідея Кремля про скасування всенародних виборів президентів республік федерації вже підтримана в Карачаєво-Черкесії та Кабардино-Балкарії.

При цьому законодавство РФ не передбачає існування парламентських республік, на що сподіваються кримські депутати, розповідаючи про те, що їм залишають широкі права - вони зможуть голосувати за всіх урядових чиновників, яких представлятиме глава Криму.

Водночас, кримські татари наголосили, що проект конституції Криму є неприйнятним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.