НОВИНИ

Чубаров: проект кримської конституції є неприйнятним

Проект Конституції Республіки Крим, який нелегітимний кримський парламент планує затвердити 11 квітня, є неприйнятним для кримських татар, оскільки в ньому немає жодної норми, яка б гарантувала збереження і розвиток кримськотатарського народу як корінного народу півострова. Про це заявив лідер Меджлісу Рефат Чубаров, повідомляє прес-служба Меджлісу.

«Якщо ми дійсно хочемо розвивати кримське суспільство збалансованим і з урахуванням інтересів всіх жителів півострова, треба починати з Конституції, а не з обману», - вважає Чубаров і додав, що підготовлений проект конституції є "скоростглим".

Як відомо, 10 квітня відбулося розширене засідання Меджлісу за участю голів регіональних меджлісів і делегатів Курултаю (національного з'їзду). Його учасники зійшлися на тому, що процес підготовки проекту Конституції фактично був закритим – проходив «поза широким громадським обговоренням».

Чубаров зазначив, що конституційна комісія в Криму збиралася лише двічі.

«Конституційна комісія була лише ширмою. Меджліс кримськотатарського народу в різних формах озвучував ряд положень, які неодмінно повинні бути відображені в Конституції Криму. Частина з цих пропозицій були включені до постанови ВР АРК від 11 березня "Про гарантії відновлення прав кримськотатарського народу і його інтеграції в кримське співтовариство", зокрема про необхідність представництва кримських татар у структурах влади, офіційного визнання Курултаю і Меджлісу кримськотатарського народу органами національного самоврядування кримських татар і багато інших норм. Але у результаті все вище перелічене відсутнє в проекті Конституції Республіки Крим, який 11 квітня затверджуватиметься», - сказав Чубаров.

Члени Меджлісу заявили також, що нинішня влада Криму відступає навіть від тих традицій, які є в Росії.

«Практично всі конституції республік, які входять до складу Російської Федерації, перед ухваленням проходили народне обговорення, - підкреслив Чубаров. - Людям давалася можливість обговорити такий важливий документ, але людей, які проживають у Криму, фактично позбавили цього права».

Раніше невизнана кримська влада повідомляла, що нова конституція Криму буде прийнята до 10 квітня. Якщо судити із заяв Григорія Іоффе, облаштовувати анексований Крим Кремль вирішив за образом і подобою кавказьких республік.

За вже озвученою інформацією, в Криму з'явиться посада глави республіки, який не буде обиратися на всенародних виборах. Його обере Верховна Рада Криму (перейменувала себе в Держраду) за поданням президента Російської Федерації. Тобто пропонується варіант устрою влади, що існує поки тільки в трьох республіках Північного Кавказу - Інгушетії, Дагестані і Північній Осетії, де президенти обираються парламентами.

Глави всіх інших республік РФ до цього року обиралися всенародно. Ситуація, правда, незабаром зміниться: "демократична" ідея Кремля про скасування всенародних виборів президентів республік федерації вже підтримана в Карачаєво-Черкесії та Кабардино-Балкарії.

При цьому законодавство РФ не передбачає існування парламентських республік, на що сподіваються кримські депутати, розповідаючи про те, що їм залишають широкі права - вони зможуть голосувати за всіх урядових чиновників, яких представлятиме глава Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.