НОВИНИ

У Держдумі РФ вимагають суду над Горбачовим за "розчленування" радянської імперії

Група депутатів Держдуми від різних фракцій підготувала запит на ім'я генерального прокурора Росії Юрія Чайки з вимогою провести прокурорську перевірку подій, які відбувалися в період розпаду СРСР. Парламентарії розраховують, що на підставі запиту та подальшої перевірки порушать кримінальні справи, у тому числі й щодо останнього радянського керівника - Михайла Горбачова, 10 пише газета "Известия".

У своєму зверненні депутати вказують, що громадяни СРСР на референдумі висловилися за збереження єдності держави, а вищі радянські керівники вчинили незаконні дії, які спричинили розвал країни. Ще 4 листопада 1991 року, нагадують ініціатори перевірки, управління з нагляду за виконанням законів про держбезпеку Генпрокуратури СРСР порушило справу щодо президента СРСР Михайла Горбачова, однак на наступний день, перебуваючи під тиском останнього радянського керівника, Генпрокуратура СРСР скасувала постанову про порушення кримінальної справи.

Самого Горбачова звинувачують у створенні Держради СРСР і керівництві цим органом, що не передбачався Конституцією СРСР. Саме Держрада приймала постанови про визнання незалежності прибалтійських радянських республік, хоча подібні рішення не могли приймати навіть легітимні органи влади.

Ініціювали запиту депутати від "Єдиної Росії" Євгєній Фьодоров і Антон Романов, члени КПРФ Іван Нікітчук і Олєг Денісєнко, а також представник франкції ЛДПР Міхаіл Дєгтярьов.

"Це дуже важливо зробити, оскільки досі не було дано жодних правових оцінок за фактом розчленування держави, - зазначив Дєгтярьов. - Наслідки подій 1991 року ми пожинаємо досі. Люди в Києві гинуть і будуть гинути далі з вини тих, хто багато років тому в Кремлі прийняв рішення розвалити країну".

Депутати вказали Генпрокуратурі, що такого роду злочини не мають терміну давності, а сам Горбачов не має на сьогоднішній день жодним імунітетом проти кримінального переслідування.

Як повідомллось, нещодавно Держдума Росії прийняла заяву на захист сепаратистів Півдня та Сходу України.

Нагадаємо, 2012 року, після чергового обрання Владіміра Путіна президентом РФ Міхаіл Горбачов обурився фальсифікації президентських виборів і закликав провести всенародний референдум щодо політичних та конституційних реформ для ліквідації «самодержавства» в РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.