НОВИНИ

ПАРЄ сьогодні розгляне проект резолюції щодо України

ПАРЄ розгляне сьогодні проект резолюції щодо України, який передбачає невизнання кримського референдуму та засудження дій Росії через анексію півострова.

Як повідомив виконувач обов’язків керівника Департаменту міжнародних організацій МЗС України Андрій Бешта, Україна сподівається на підтримку ПАРЄ в питанні адекватних дій щодо посягання на територіальну цілісність України з боку Росії.

«Яке буде рішення ще рано говорити, оскільки це предмет розгляду. Це парламентський орган, в який уряд не може втручатися, але ми це називаємо позбавлення Росії в тій чи іншій мірі повноважень. Це може виражатися як у позбавленні права голосу, так і в позбавленні участі в роботі органів Парламентської асамблеї. Держави-члени повинні дати оцінку діям Російської Федерації», – заявив дипломат.

Сесія ПАРЄ українське питання розглядатиме сьогодні, а вже завтра Асамблея може позбавити російську делегацію права голосу до кінця року.

Росія з документом категорично не згодна. Про це заявив глава делегації в ПАРЄ Олексій Пушков, зазначивши, що Захід у проекті резолюції ПАРЄ ні словом не обмовився про «екстремістські організації, які діють в Україні». Російська делегація запропонує свої поправки до проекту резолюції.

Моніторинговий комітет ПАРЄ напередодні запропонував Асамблеї ухвалити проект резолюції, в якому референдум у Криму буде визнано неконституційним, а анексію території з боку Російської Федерації такою, що немає юридичної сили.

Нагадаємо, 7 квітня у Страсбурзі відкрилася весняна сесія ПАРЄ, яка триватиме до 11 квітня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.