НОВИНИ

Експерт: обмеження суверенітету сусідніх держав стало основою зовнішньої політики Росії

У той час, як Захід фокусувався на російських військах поблизу українських кордонів, Росія завойовує Україну хитрістю. Про це у своїй статті для британської газети The Independent написав британський політолог, експерт аналітичного центру Chatham House Джеймс Шерр.

На його думку, сепаратистський заколот на сході України свідчить про «гірку істину», що влада в Києві не контролює усієї території країни

«Це не тому, що східні та південні регіони піднялися проти «нелегітимного» уряду, а тому, що як і раніше дезорієнтований уряд не в змозі взяти гору над заколотом, який очолюється зовні», - вважає експерт.

За його словами, проникнення російських агентів (і фінансів) перетворили місцеву міліцію і служби безпеки в значній мірі непридатними для служіння своїй країні.

По-друге, на його думку, події на вихідних є нагадуванням, що в той час як Захід фокусується на російських військових поблизу кордонів з Україною, Росія вторгається до України, завдяки хитрості.

По-третє, останні події свідчать, що ні західні санкції, ні дипломатія не зуміли зупинити Москву у її  перетворенні України у некеровану державу. «Якщо вибори не зможуть відбутися в Донецьку, Харкові чи Луганську 25 травня,  це не будуть національні вибори. Тому "нелегітимний" уряд не матиме жодних засобів своєї легітимізації», - вважає Джеймс Шерр.  

По-четверте, на його думку, вони підсилюють ту ідею, що Захід заходить на не свою територію. «Протягом 22-х років, Росія відкрито пов'язувала свою власну безпеку з обмеженим суверенітетом своїх сусідів і визначала своїх «співвітчизників за кордоном» як інструмент політики. Але анексія створює прецедент, і бажання Путіна відновити "історичну Росію" відкриває нову главу, особливо для тих, хто має свій Крим». 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.