НОВИНИ

Моніторинговий комітет рекомендує ПАРЄ оголосити референдум в Криму неконституційним

Моніторинговий комітет ПАРЄ пропонує Асамблеї прийняти проект резолюції, в якому референдум в Криму від 16 березня визнається неконституційним.

"Так званий референдум , який пройшов в Криму 16 березня 2014, є неконституційним,  оскільки суперечить як Конституції Криму, так і Конституції України. Крім того, заявлена ​​явка і результати є неправдоподібними" , - йдеться в проекті резолюції, який у вівторок підтримав моніторинговий комітет.

Як наголошується в документі, "результати референдуму і незаконна анексія території з боку Російської Федерації не мають юридичної сили і не визнаються Радою Європи".

"Асамблея знову заявляє про свою рішучу підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України", - йдеться в проекті резолюції.

Крім того, наголошується в проекті, Асамблея "висловлює заклопотаність зростанням кількості достовірних повідомлень про порушення прав етнічних українського та кримськотатарського меншин в Криму, в тому числі в тому, що стосується їхнього доступу до своїх будинків після анексії, вчиненої Росією".

"Вона закликає російську владу гарантувати негайне припинення цих порушень і судове переслідування всіх винних. Крім цього, необхідно забезпечити повний доступ в цей регіон міжнародних спостерігачів за дотримання прав людини з ОБСЄ" , - йдеться в проекті.

Нагадаємо, 7 квітня у Страсбурзі відкрилася весняна сесія ПАРЄ, яка триватиме до 11 квітня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.