НОВИНИ

МЗС РФ заявило, що сепаратистів на сході України придушує "Правий сектор" і приватна армія з США

Нинішня влада у Києві хоче силою придушити виступи громадян на сході України. Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ Росії.

«В південно-східні райони України, в тому числі в Донецьк, стягуються підрозділи внутрішніх військ і національної гвардії України за участі бойовиків незаконного збройного формування «Правий сектор». Перед ними поставлено завдання силового придушення протестів жителів південного сходу країни, які виступають проти політики нинішньої влади у Києві», – йдеться в повідомленні.

В російському зовнішньополітичному відомстві стверджують, що до операції залучено міжнародних військових.

«Особливу тривогу викликає та обставина, що до цієї операції підключені близько 150 американських фахівців з приватної військової організації «Greystone», переодягнених у форму бійців підрозділу «Сокіл», – зазначено в заяві.

«Організатори та учасники цієї провокації беруть на себе величезну відповідальність за створення загроз для прав, свобод і життя мирних громадян України і для стабільності української держави», – повідомляє російське МЗС.

У вітчизняному міністерстві закордонних справ поки що не відреагували на заяву російських дипломатів.

Як повідомлялось, вчора глава МЗС Росії Сєргєй Лавров у телефонній розмові з в.о. міністра закордонних справ України Андрієм Дещицею заявив про недопустимість силового реагування «на законні вимоги» сепаратистів.

У відповідь Дещиця пояснив Лаврову про неприпустимість зовнішнього втручання у справи України і закликав російську сторону забезпечити виконання попередніх домовленостей про деескалацію безпеки положення навколо українських кордонів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.