НОВИНИ

У Донецьку Ахметов пояснив сепаратистам, що всі "у кого за Донбас болить душа" - його брати

У Донецьку мільярдер Рінат Ахметов вночі прийшов до сепаратистів і спробував заспокоїти їх та переконати погодитися на переговори з центральною владою.

Ахметов підкреслив, що якщо почнеться штурм будівлі Донецької ОДА силовиками - буде разом з людьми. Також він заявив, що проситиме владу говорити з протестуючими так само, як і протестуючі - говорять з владою, повідомляє ЛігаБізнесІнформ.

"Чого хочуть люди? Влада має бути в регіонах. Крім того, щоб нам не нав'язували, на якій мові говорити, в яку церкву ходити. Яка наша задача? Запросити владу і сказати: є Донбас і його потрібно почути. Ярема (приїхав на переговори в регіон, - ред.) щось не так говорить? Давайте запросимо Яценюка", - сказав Ахметов.

Відповідаючи на репліку, що людям немає за кого голосувати, Ахметов нагадав, що "є Партія регіонів".

"Я член Партії регіонів. Я був і залишаюся ним", - сказав він.

"Тепер я повинен звернутися і сказати - скасуйте штурм (зайнятої сепаратистами будівлі ОДА). Виберіть, хто (від вас ) конкретно буде говорити (з владою)", - сказав Ахметов, маючи на увазі, що переконуватиме владу відмовитися від штурму і силової зачистки будівлі.

"Потрібні робочі місця. Від того, що ви робите, люди повинні жити краще. Як ми будемо робити, щоб людям стало жити краще? Можна брати будь-яку риторику. Але як зробити життя кращим? От якщо зараз вийшли і людям стало жити краще - добре. Якщо вийшли і стало гірше - це погано", - зазначив бізнесмен.

На репліку протестуючих, що " в Києві вийшли і стало гірше" , Ахметов ствердно сказав: "Це правильно, це правильно". "Але ще раз кажу , ми повинні говорити, щоб змінити ситуацію. Потрібно говорити про всі проблеми. Що ми повинні зробити, щоб нас почули? Відокремитися - це не мета, а засіб. А мета - жити краще. Приберіть емоції. Я розумію, що у вас болить душа. Всі, у кого за Донбас болить душа - мої брати. Донбас для мене назавжди. Я тут живу, тут дихаю " , - сказав він.

Сепаратисти запропонували Ахметову очолити комітет Донбасу. "Я готовий зробити все і бути з вами. У мене працює 300 тисяч людей. Треба продавати продукцію. Якщо піде штурм - піду разом з вами туди. Буду страждати разом з вами. Але я хочу звернутися до уряду і попросити. У них штаб. Я буду просити, щоб жодного штурму не було. Відтягнути час - це теж перемога. Хто зі мною готовий їхати, щоб ми сіли 3-5 чоловік і говорили , щоб штурму не було. Хто буде? Вибирайте і поїхали" , - сказав Амхетов.

"Давай візьмемо 50 пунктів. І ми ні**я не вирішимо. А давайте пункти - а, б , в, г. Треба реально. Дивіться, хлопці. Будете просити те - то - то - ні**я ніхто не дасть. Далі що? Воювати - не вихід. Я пропоную по-іншому. Ми говоримо про те, щоб Донбас почули. Треба говорити. Послухайте мене, якщо завтра, б**ь, проллється кров - кому стане краще? Все, поїхали. Хто їде? Давайте", - сказав Ахметов.

у Донецьку 6 квітня учасники сепаратистського проросійського мітингу захопили будівлю облдержадміністрації. Також уночі агресивно налаштовані молоді люди увірвалися в будівлю управління СБУ і не висуваючи чітких вимог зайняли приміщення.

Згодом сепаратисти проголосили створення так званої Донецької народної республіки. Депутати міськради та облради у відповідь заявили, що загарбники будівлі не представляють інтереси ні міста, ні області та не мають жодних повноважень, тому їхні рішення не мають ніякої сили.

Нагадаємо, за інформацією джерел Тиждень.ua, сепаратистські акції у Донецьку та Луганську відбуваються не за прямої підтримки Росії, а за прямого сприяння олігарха Ріната Ахметова та лідера парламентської фракції ПР Олександра Єфремова.