НОВИНИ

У Страсбурзі на сесії ПАРЄ розглянуть санкції проти Росії

У понеділок у Страсбурзі відкривається весняна сесія ПАРЄ, яка триватиме до 11 квітня.

Головною темою весняної сесії Парламентської асамблеї Ради Європи стане російська агресія на території України. Для російської делегації вона обіцяє стати однією з найбільш напружених за всю історію членства Росії в Раді Європи.

На обговорення парламентаріїв планують винести питання про санкції щодо Москви за захоплення Криму, аж до оскарження повноважень депутатів в Асамблеї.

У ПАРЄ вже надійшло два проекти резолюції від парламентських груп. Один з них, запропонований Данією, рекомендує позбавити російську делегацію права голосу. Інший документ, внесений представником Великобританії, закликає різко засудити порушення Росією територіальної цілісності України і позбавити Росію повноважень в Парламентській асамблеї.

Як повідомив раніше журналістам глава російської делегації в ПАРЄ Алєксєй Пушков, питання про те, які санкції застосують щодо РФ, проясниться в перший день роботи.

На четвер заплановані дебати щодо України.

Заступник Пушкова Лєонід Слуцький повідомив, що російська делегація прибула на сесію в повному складі, включно з тими чиновникам, які потрапили під "кримські" санкції Євросоюзу. Попри заборону приватних відвідин ЄС, їх зобов'язані пустити в Європу у складі офіційних делегацій - як членів міжнародних установ.

Нагадаємо, раніше у Держдумі заявили, що в разі, якщо пропозиція про позбавлення повноважень буде винесена на обговорення, російська делегація сама покине ПАРЄ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.