НОВИНИ

Сьогодні стартує кампанія з виборів мера столиці та Київради

Сьогодні стартує виборча кампанія з позачергових виборів Київського міського голови і депутатів столичної міської ради.

Це позачергові вибори, а відтак термін повноважень обраних на них міського голови і депутатів столиці триватиме близько 1,5 років - до чергових місцевих виборів, які проводитимуться в жовтні 2015 на території всієї України.

Вибори київського міського голови проводитимуться за мажоритарною системою в єдиному одномандатному окрузі. Вибори мера проводяться в один тур, і перемагає той кандидат, який набере найбільшу кількість голосів. Разом з тим, на розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроект, що передбачає обрання міського голови Києва у два тури.

Вибори депутатів Київради проводитимуться за змішаною системою: половина - у мажоритарних округах, друга половина - за партійними списками.

Нинішній склад Київради був обраний на позачергових виборах у 2008 році повністю за партійними списками.

Висування кандидатів у мери і депутатів Київради за партійними списками починається за 34 дні (з 21 квітня) і закінчується за 28 днів (по 27 квітня) до дня виборів; депутатів у мажоритарних округах - відповідно за 30 днів (з 25 квітня) і 26 днів ( по 29 квітня).

Балотуватися одночасно і в мери, і в депутати Київради - заборонено.

Нагадаємо, про свій намір балотуватися на посаду київського міського голови вже заявив лідер партії УДАР Віталій Кличко, який відмовився балотуватися в президенти.

Крім того, поборотися за крісло мера має намір Леся Оробець, Микола Катеринчук, нинішній голова КМДА Володимир Бондаренко та ін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.