НОВИНИ

Муфтій Саїд Ісмагілов: Становище мусульман в Україні краще, ніж в РФ

У Росії мають місце етнічні погроми, знущання і вбивства на етнорелігійному ґрунті. Це те, чого ніколи не коїлося в Україні. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» сказав Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саїд Ісмагілов.

«На мою думку, в нас становище мусульман набагато краще, ніж в РФ. Там тривалий час відбувалися теракти, в яких звинувачували ісламських радикалів. Такою була офіційна риторика тамтешніх державних інституцій, які стверджували, що за справою Невського експреса 2007 і 2009 років, замахом на муфтія Ільдуса Файзова та вбивством його заступника Валіулли Якупова 2012 року в Татарстані, а також за вибухами на залізничному вокзалі у Волгограді стоять мусульмани Кавказу та росіяни, які нещодавно прийняли іслам», - зазначив він.

«Російська побутова ісламофобія – це не секрет», - додав Ісмагілов.

За його словами, мусульман із Кавказу та Центральної Азії сприймають доволі вороже, особливо у Москві.

«У РФ мають місце етнічні погроми, знущання і вбивства на етнорелігійному грунті. Це те, чого ніколи не коїлося в Україні», - сказав він.

Ісмагілов наголосив, що усе релігійне життя мусульман у Росії дуже прискіпливо контролює держава.

«Дехто з тамтешніх мусульманських лідерів каже, що відкрито висловлюватись, розмовляти, проповідувати не варто, аби не наражатися на небезпеку. Доводиться дотримуватися панівної офіційної ідеології. І так у Росії всюди. На Північному Кавказі ситуація ще складніша, бо там практично постійно відбуваються сутички так званих кавказьких бойовиків із силовими структурами РФ. Високий рівень контролю пояснюється загрозою поширення екстремізму», - зазначив він.

Інтерв’ю з муфтієм  Саїдом Ісмагіловим читайте у № 14 «Українського тижня».