НОВИНИ

МЗС РФ вважає порівняння анексії Криму з політикою Гітлера в Судетах "грубим підтасовуванням фактів"

У МЗС РФ вважають "провокаційними" та "псевдоісторичними" висловлювання міністра фінансів Німеччини, який порівняв анексію Криму Росією із завоюваннями Адольфа Гітлера. Відповідна заява розміщена на сайті відомства.

"На днях міністр фінансів ФРГ Вольфганг Шойбле, виступаючи перед школярами однієї з берлінських шкіл, провів неприйнятні історичні паралелі між возз'єднанням Криму з Росією та політикою Гітлера із захоплення у 1938 році Судетських областей тогочасної Чехословаччини і подальшому переведенню під контроль всієї чехословацької території", - йдеться у повідомленні.

"Вважаємо подібні псевдоісторичні екскурси німецького міністра провокаційними. Допущені ним аналогії є грубим підтасовуванням історичних подій і фактів… Показово, що від цієї витівки Шойбле поспішили дистанціюватися канцлер ФРН Ангела Меркель і міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмайер", - зазначили в МЗС РФ.

Як повідомлялося, Меркель справді назвала "такими, що не можна порівнювати" захоплення Криму та події в Чехословаччини перед Другою світовою війною.

Це сталося після того, як Шойбле на зустрічі з німецькими студентами провів аналогію між цими подіями.

"Ми це добре знаємо з історії. Це методи, які Гітлер використовував, коли захоплював Судецький край (частина Чехословаччини – ред.)", - сказав міністр.

"Ми повинні захищати наших громадян, і тому ухвалюємо рішення про захоплення", - говорив він, пояснюючи логіку росіян.

Міністр додав, що російські дії викликають занепокоєння не лише в Україні, але також в пострадянських Прибалтійських державах, Польщі та Угорщині.

Як відомо, наприкінці вересня 1938 року лідери Великої Британії, Франції, Італії та Німеччини в Мюнхені погодились на включення чеського Судецького краю, де більшість мешканців були німцями, до складу Німеччини. Через рік німецькі війська зайняли усю Чехословаччину.

Нагадаємо, Росія оголосила про приєднання до свого складу Криму після того, як на невизнаному ні Заходом, ані українською владою референдумі, жителі півострова висловились за входження до складу Росії. Захід гостро розкритикував дії росіян та ввів проти причетних до цих процесів людей санкції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.