НОВИНИ

Фірташ назвав запит США про екстрадицію політично вмотивованим

Український бізнесмен Дмитро Фірташ, який перебуває в Австрії під заставою, назвав висунуті проти нього звинувачення Міністерства юстиції США "абсурдними і безпідставними" і висловив переконання, що вони невдовзі будуть зняті. Відповідна заява оприлюднена на його сайті.

"Усе це, в тому числі запит США про екстрадицію, очевидно, політично вмотивовано. Я поважаю австрійську систему правосуддя і буду захищатися всіма законними способами, і доведу свою невинність", - йдеться в заяві Фірташа, оприлюдненому на його сайті.

"Україна стала полем протистояння найбільших геополітичних центрів впливу сучасного світу: США і Росії. Я опинився в епіцентрі цього протистояння. Як громадянин, я з великою надією чекаю президентських виборів. Сподіваюся, що мої співвітчизники візьмуть участь у голосуванні, і ми разом побудуємо стабільну та квітучу державу», - зазначив Фірташ.

"Я не дозволю, щоб моя репутація була зіпсована ворогами, які керуються політичними мотивами, що не мають нічого спільного з інтересами України і її громадян", - додав він.

Нагадаємо, що 2 квітня влада США висунула звинувачення в хабарництві шістьом іноземцям, в тому числі українському олігарху Дмитру Фірташу, у справі про підкуп індійських чиновників для отримання дозволу на видобуток корисних копалин.

Як повідомлялося, правоохоронні органи Австрії за запитом ФБР США затримали Фірташа у Відні за висунутою підозрою в "хабарництві і злочинних намірах".

14 березня суд постановив залишити Фірташа в Австрії для екстрадиції в США. На час підготовки екстрадиції його погодилися відпустити під заставу в €125 млн.

21 березня стало відомо, що Фірташа звільнили під заставу.