НОВИНИ

Вищій раді юстиції рекомендують звільнити суддю Кірєєва

Вища кваліфікаційна комісія суддів рекомендуватиме Вищій раді юстиції порушити питання про звільнення Родіона Кірєєва з посади судді Печерського райсуду Києва у зв’язку з порушенням присяги.

Дисциплінарне провадження за 823 зверненнями громадян стосовно Кірєєва розглядалося у четвер на засіданні ВККС. Сам Кірєєв участі у засіданні не брав.

Доповідач у справі член ВККС Віктор Мікулін проінформував про скаргу народного депутата Павла Петренка стосовно протиправних дій судді під час розгляду справи проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Серед таких дій нардеп зазначив порушення права обвинуваченої на захист та безпідставне обрання до підсудної найсуворішого запобіжного заходу – утримання під вартою.

Перевіривши факти викладені в скарзі члени комісії визнали їх достатніми для направлення дисциплінарного провадження до ВРЮ.

ВККС вирішив рекомендувати розв’язати питання про позбавлення статусу судді Кірєєва у зв’язку з порушенням ним присяги судді та Конституції України.

Доповідач по скарзі зазначив, що зараз місцезнаходження Кірєєва невідоме, а зв’язок з ним відсутній.

Як  повідомлялось, Вища кваліфікаційна комісія суддів України 27 лютого відкрила справу щодо судді Печерського районного суду Києва Родіона Кірєєва, який виніс вирок екс-прем'єру Юлії Тимошенко.

Крім того, було відкрито дисциплінарну справу щодо судді Печерського районного суду Києва Оксани Царевич, яка входила в колегію суддів у першій справі екс-глави МВС Юрія Луценка і була слідчим суддею у справі про вбивство екс-нардепа Євгена Щербаня, де було висунуто обвинувачення екс-прем'єру Юлії Тимошенко.

Також дисциплінарні справи були відкриті щодо судді Голосіївського суду Києва Лариси Калініченко і судді Дарницького суду Євгена Куренкова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.