НОВИНИ

У Донецьку регіонали хочуть змінити керівництво облради

Депутати фракції Партії Регіонів у Донецькій обласній раді збирають підписи за скликання позачергової сесії, на якій хочуть змінити керівництво ради. Про це йшлося на зборах депутатів у четвер, де були присутні 63 із 166 членів фракції.

На початку зборів більшість учасників проголосували за те, щоб засідання проходило без журналістів.

"Необхідно, щоб була одна третина депутатів облради - 60 осіб. Сьогодні вже підписалися 49 осіб. Гадаю, зберемо понад 120 підписів, після чого голова облради повинен призначити позачергову сесію", - пояснив голова фракції Партії Регіонів в обласній раді Микола Загоруйко після завершення зборів.

До порядку денного позачергової сесії депутати пропонують включити два питання: про припинення повноважень чинного голови ради Андрія Шишацького та про вибори нового голови.

Як відомо, Шишацький очолив обласну раду 3 березня - після звільнення з посади голови облдержадміністрації внаслідок зміни влади. Тоді сесія облради завершилася захопленням будівлі проросійськими активістами на чолі з самопроголошеним "народним губернатором" Павлом Губарєвим. Під час засідання депутати встигли проголосувати за документ, де міститься рішення провести на території області референдум про статус регіону, однак це рішення оскаржила прокуратура.

Після 3 березня сесія обласної ради не скликалася: голова пояснював це тим, що захопники будівлі пошкодили зал засідань і електронну систему для голосування.

Чинний голова ради на початку березня вийшов із Партії Регіонів і склав повноваження голови обласної організації партії. Депутати-"регіонали", які становлять більшість в обласній раді, - 166 осіб із 180 депутатів, - вважають, що тепер екс-партієць не може очолювати раду.

"Ну вийшов ти із партії - то чого чіплятися за посаду? Потрібно мати мужність, силу волі", - пояснив Загоруйко. Лідер фракції запевнив, що питання про поведення місцевого референдуму до порядку денного позачергової сесії не вноситиметься.

"Депутати Донецької обласної ради приймуть рішення на сесії, працювати мені далі чи ні. Але мене з політики не можуть звільнити збори чи фракція", - так прокоментував підсумки зборів Андрій Шишацький, який також був присутній на зборах.

Як повідомлялося,  Донецька обласна рада і її голова Андрій Шишацький звернулися до Верховної Ради України з проханням вжити заходів зі "стабілізації ситуації в країні". З-поміж іншого, до таких заходів вони зараховують прийняття закону про референдум і надання державного статусу російській мові.