НОВИНИ

Австрія пропонує Україні план розвитку

Міністерство закордонних справ Австрії запропонувало свій план розвитку України, згідно з яким Україна на разі не приєднується ані до НАТО, ані до ЄС, а навпаки оголошує себе позаблоковою державою і приєднується до Європейської економічної зони на Сході. Такий документ потрапив до австрійського видання Die Presse.

Він може бути однією з ідей для обговорення на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у п’ятницю 4 квітня  в Афінах.

Першим пунктом плану є позаблоковість, або навіть нейтралітет України. «Україна заявляє про свою позаблоковість, або навіть нейтралітет, але тільки якщо вона здійснює повний суверенітет над своєю територією», - зазначено у плані, який поширює видання. За зразком Австрії в 1955 році, це буде поетапний пункт плану.

Першим кроком, на думку австрійського МЗС, має бути  відновлення, завдяки багатосторонньому договору статусу кво для Криму та закріплення прав меншин. Після того як Росія дасть наказ своїм солдатам повернутися на свої бази у Криму. Тільки після цього Україна декларує свою позаблоковість та відмову вступу до НАТО.

Другим кроком має бути розширення Європейської економічної зони.

«Оскільки вступ України до ЄС на разі не є реалістичним ані для Європи, ані для України. Таким чином, союз пропонує Україні зразок Європейської економічної зони (EEA), в якому  перебувають Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн, розширити до ЄЕС-Схід», пише Die Presse. Це, на думку видання, може стати виходом для країн, які розташовані «між Росією та Україною».

Третім пунктом плану є «вільна торгівля від Лісабону до Владивостоку», згідно з яким Україна зможе в майбутньому укласти угоду про вільну торгівлю як з ЄС так із Росією. Асоціація з ЄС має бути сумісною із Євразійським економічним співтовариством. «Передумовою для цього має бути, щоб ЄС, Росія і Євразійське економічне співтовариство, в свою чергу створити загальний дах і домовитися про загальну зону вільної торгівлі, яка поширюватиметься від Лісабона до Владивостока», - зазначає Die Presse.

Четвертим пунктом плану, який пропонує Австрія, є подолання  розбіжностей у суспільстві. І для цього служитимуть не лише мільярдні пакети допомоги, але й допомагатимуть такі організації як ОБСЄ, Рада Європи та ін.

Єдине, проте, як зазначає Die Presse, із сьогоднішньої точки зору виглядає нереалістичним у плані міністра закордонних справ Австрії Себастьяна Курца, - це те, що Росія коли-небудь поверне Крим. 

Нагадаємо, раніше свій план подальшого розвитку України запропонували міністри Веймарського трикутника

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.