НОВИНИ

Moody's перегляне рейтинги шести великих російських банків

Міжнародне рейтингове агентство Moody's перегляне рейтинги шести великих російських банків, йдеться в повідомленні рейтингового агентства.

Перегляд рейтингів викликаний поміщенням на перегляд суверенного кредитного рейтингу Росії.

Перегляд рейтингів Газпромбанку і Россельхозбанка за національною шкалою, завершиться відразу після перегляду суверенного рейтингу Росії та оцінки агентством готовності російського уряду до надання банкам допомоги у разі необхідності.

До зниження рейтингу, зазначає Moody's, може призвести погіршення економічної ситуації в Росії, тоді як стабілізація залишить рейтинги на нинішньому рівні.

Раніше Moody's повідомило про приміщення на перегляд рейтингів пріоритетного незабезпеченого боргу і рейтингів за депозитами Ощадбанку, ВТБ, Газпромбанку і Россельхозбанка, а також рейтингів емітента АІЖК та Зовнішекономбанку.

Як повідомлялось, 27 березня міжнародне рейтингове агентство S&P змінило прогноз рейтингів низки найбільших російських компаній зі "стабільного" на "негативний". Зокрема, до «негативног» знижено рейтинги "Газпрому", "Роснєфті", "Транснефті", "Лукойлу", РЖД (Російська залізниця) і ВЕБу (Внєшекономбанк).

Зміна прогнозу по рейтингах відбулося у зв'язку з аналогічним зниженням прогнозу щодо кредитних рейтингів Росії 20 березня зі "стабільного" на "негативний".

Нагадаємо, Світовий банк прогнозує, що ВВП Росії в цьому році впаде на 1,8% у разі найгіршого сценарію подій у Криму. Ще минулого року російська економіка зросла на 1,3%.

Експерти міжнародного рейтингового агентства Fitch вважають, що погіршення ситуації в російській економіці внаслідок розширення санкцій, на яких наполягають США, може призвести до зниження суверенного рейтингу РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.