НОВИНИ

Росія заявила, що сама вийде з ПАРЄ, якщо справа дійде до її виключення з організації

У Держдумі Росії назвали деструктивними пропозиції про позбавлення повноважень російської делегації в ПАРЄ, оскільки вони «побудовані на необ'єктивній інформації і упереджених оцінках ситуації в Україні і в Криму». За заяву «Про ситуацію в Парламентській Асамблеї Ради Європи» проголосувало 446 російських депутатів.

 «На даний час робляться дедалі активніші спроби зруйнувати канали і самі основи загальноєвропейського міжпарламентського діалогу за участю Російської Федерації, яка вже протягом майже двох десятиліть ефективно працює в рамках Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Найбільш деструктивним кроком стали пропозиції про позбавлення повноважень делегації Федеральних зборів Російської Федерації в ПАРЄ, побудовані на необ'єктивній інформації і упереджених оцінках ситуації в Україні і в Криму», - йдеться в заяві.

На думку російських депутатів, такий підхід, як і запровадження різного роду санкцій, щодо Росії ніяк не сприяє вирішенню в ПАРЄ завдань із забезпечення прав людини, демократії та верховенства права.

Держдума упевнена, що в ПАРЄ запанує зважений підхід щодо подальшої співпраці з Росією, яка не повинна ставати заручником політичної кон'юнктури і об'єктом маніпулювання з боку зовнішніх сил.

«Державна дума переконана також у тому, що відносини братніх народів Росії й України завжди залишаться дружніми, незважаючи ні на які провокації ззовні. Такі провокації не раз робилися у минулому, але історія завжди розставляє все на свої місця», - йдеться в заяві.

Голова Комітету у міжнародних справах Алєксєй Пушков, представляючи документ, зазначив, що проект постанови пов'язаний з критичною ситуацією, яка виникла у ПАРЄ, де зусиллями ряду делегацій, зокрема, британської делегації, просувається пропозиція про те, щоб виключити Росію з ПАРЄ шляхом позбавлення російської делегації її повноважень до кінця 2014 року як мінімум.

«Підставою для цього служать обвинувачення Росії в агресії проти України і порушенні міжнародного права. Росія і російська делегація категорично не можуть погодитися з такою постановкою питання», - заявив Пушков.

«Ми уважно аналізували ситуацію, і ми цілком допускаємо, що те загострення антиросійських пристрастей у Парламентській Асамблеї, яке підтримується зусиллями наших постійних противників, може переважати. В цьому разі ми вважаємо за необхідне не доводити справу до голосування за позбавлення російської делегації повноважень і в тому разі, якщо ми побачимо, що справа йде до такого голосування, російська делегація сама покине ПАРЄ ще до проведення такого голосування, тому повноважень не буде кого позбавляти. Ми позбавимо наших противників задоволення проголосувати за виключення. Ми зробимо відповідну заяву, пояснимо наші мотиви і самі покинемо ПАРЄ», - сказав Пушков.

Нагадаємо, в ПАРЄ пропонують переглянути повноваження делегації Російської Федерації на наступній сесії, яка має відбутися на початку квітня. У документі наголошується, що ПАРЄ на весняній сесії з 7 по 11 квітня в Страсбурзі "обговорить пропозицію про перегляд раніше затверджених повноважень делегації РФ у зв'язку наявністю істотних підстав і може провести екстрені дебати".

Остаточне рішення щодо висунутої парламентаріями пропозиції буде ухвалено на засіданні статутного органу ПАРЄ-Бюро в перший день роботи весняної сесії 7 квітня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.