НОВИНИ

Джемілєв розповів Раді безпеки ООН про брехню та цинізм влади Росії

На неформальному засіданні Ради Безпеки ООН в Нью -Йорку 31 березня, скликаному з ініціативи представників України та Литви, виступив один з лідерів кримсько- татарського народу Мустафа Джемілєв. Він назвав референдум у Криму «цинічним» , «так званим» і «абсурдним».

«Абсурдно вирішувати питання про приналежність до тієї або іншої країни на основі місцевого референдуму. Право на самовизначення може бути тільки у корінного народу, і в Криму таким є кримські татари. Але татари бойкотували цей референдум», - наголосив Джемілєв під час свого виступу.

Він  додав, що, за його даними, у референдумі брали участь не 82% жителів Криму, як заявляє російська влада, а всього 32,4%.

За словами Джемілєва, цинічним було твердження російської влади про утиск росіян на території Криму, оскільки, більшість керівників місцевих органів влади є росіянами , також як і більшість шкіл у Криму - російськомовні.

«Спочатку на територію Криму вторглися козаки, вони захопили державні установи і парламент. Потім у Крим увійшли російські війська», - розповів Джемілєв.

«Російська влада виправдовують свої дії тим , що в Україні встановилася бандерівська влада. Але це не відповідає дійсності», - дав він.
 
Також Джемілєв зазначив, що відносини кримських татар з владою поваленого президента Віктора Януковича теж були поганими.

«Режим Януковича був корумпованим. Кримські татари розглядалися як головна  опозиція. Вони не голосували за Януковича , і тому були мало представлені в органах влади», - пояснив Джемілєв.

Як повідомлялось, місія РФ при ООН назвала це неформальне засідання Ради Безпеки  "пропагандистським шоу із запрошенням одіозних фігур" і проігнорувала його. Також у цьому засіданні не брали участь представники Китаю.

Нагадаємо, засідання Ради безпеки ООН з українського питання стало вже десятим з початку місяця.

Також ситуацію в Україні нещодавно обговорили на Генеральній асамблеї ООН, де була прийнята резолюція про територіальну цілісність України, яку підтримали 100 країн. Проти виступили 11, 58 утрималися. Проти, зокрема, проголосували Росія, Вірменія, Білорусь, Болівія, Куба, КНДР, Нікарагуа, Судан, Сирія, Венесуела та Зімбабве.