НОВИНИ

Тюремники готують масове етапування в’язнів з Криму на материкову Україну

Державна пенітенціарна служба має намір перевести ув'язнених з Криму на материкову Україну. За словами начальника прес-служби управління пенітенціарної служби в Києві та Київській області Олександра Науменка, процес почнеться, коли будуть досягнуті відповідні домовленості з РФ, повідомляє газета «Сегодня».

В Управлінні державної пенітенціарної служби в Києві та Київській області кажуть, що готові розмістити частину ув'язнених у Києві та Київській області.

«За нашими даними в колоніях Криму перебуває 3000 ув'язнених, скільки киян я вам сказати не можу. У Київській області є п'ять колоній, які розраховані на 300-1000 чоловік. Бучанська колонія № 85, Березанська колонія № 95 та Білоцерківська колонія № 35 зможуть взяти по 300 ув'язнених кожна. Зараз там міститься близько 700 ув'язнених. У нас є і запасні резерви - центри соцреабілітації ув'язнених, які перебувають при колоніях. Вони заповнені на 10%», - розповів Науменко.

«Головне - повернути наших громадян в Україну. І їх права повинні враховуватися» , - наголосив Науменко.

За його словами, щоб перевезти 3000 ув'язнених з Криму до Києва піде три доби і 4 тонни бензину.

«Так багато ув'язнених не перевозили зі сталінських часів, але тоді були спеціальні норми щодо етапування такої кількості ув'язнених...  Так, щоб розвести всіх ув'язнених по колоніях , піде не менше 3 -х діб, 4 тонни бензину, а це близько 200 тисяч гривень» , - говорить Науменко.

Правозахисники бояться, що долею ув'язнених нові влади Криму займатимуться в останню чергу.

«З 3258 кримських ув'язнених більше половини є мешканцями інших областей та регіонів України, в тому числі Києва та Київської області»,  - розповів правозахисник Едуард Багіров.

За його словами, ситуація, в якій опинилися ув'язнені, - юридичний нонсенс, адже злочини вони скоїли на території України і були засуджені за нашими законами. «В'язнів, як людей обмежених в правах і пересуванні, можуть змусити прийняти громадянство РФ і відправити відбувати строк куди-небудь в Сибір, при цьому цілком імовірно, що статті, за якими вони відбувають покарання в Україні, перекваліфікують у статті РФ» , - говорить правозахисник.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.