НОВИНИ

"Влада" Криму відмовляється від "псевдодемократії" і ухвалюватиме конституцію без референдуму

"Влада"» Криму заявляє, що прийматиме свою конституцію без загального референдуму. Про це заявив перший віце-спікер парламенту півострова Григорій Іоффе.

"Про референдум (щодо Конституції) взагалі мови немає", - сказав Іоффе виданню "Комерсантъ".

"Обговорення Конституції народом - це, на мій погляд, псевдодемократія, це такий совок", - сказав він.

Іоффе переконаний, що "достатньо, аби документ обговорили в експертному співтоваристві: 99% громадян взагалі не зобов'язані розуміти правову мову". При цьому Іоффе зазначив, що "людям все це роз'яснити, звичайно ж, потрібно, але простою, доступною мовою".

"Я думаю, що ми вийдемо на пропозицію провести спеціальну сесію кримського парламенту і на сесії приймемо Конституцію - думаю, що до 10 квітня. І вже зможемо повною мірою відчути себе суб'єктом РФ", - сказав глава конституційної комісії.

Водночас, Іоффе заявив, що згідно з проектом конституції, очільник Криму призначатиметься парламентом і одночасно очолюватиме уряд півострова. Таке рішення він пояснив тим , що у Криму вже був негативний досвід президентства. При цьому Крим, за його словами , залишиться парламентською республікою і депутатам проект основного закону залишає розширені повноваження - зокрема , голосування за поданням глави республіки за інших членів уряду.

За інформацією "Комерсанту", дорожня карта прийняття кримських законів узгоджена із самопроголошеним прем'єром Криму Сергієм Аксьоновим і передана керівництву Мінрегіону. Однак, зазначає видання, оприлюднений варіант може не схвалити Кремль.

"У російському законодавстві передбачено утворення в суб'єктах РФ органів влади по типу президентської республіки, як у Дагестані або як в Інгушетії, при цьому глава суб'єкта обирається парламентом, є поділ гілок влади, - пояснило джерело в адміністрації президента. - Але парламентська республіка як форма державного устрою в російському законодавстві не передбачена".

Видання зазначає, що якщо норма про відмову від прямих виборів глави республіки буде затверджена, Крим стане першим некавказскім суб'єктом федерації, який обрав "кавказьку модель".

Нагадаємо, 16 березня у Криму відбувся так званий "референдум" щодо статусу АРК. Самопроголошений прем’єр Криму Сергій Аксьонов заявив, що 96,6% тих, хто брав участь у "референдумі", висловилися за приєднання до Росії.

18 березня президент Росії Владімір Путін підписав з сепаратистами "договір між РФ і Республікою Крим про прийняття в Російську Федерації Республіки Крим та утворення в складі РФ нових суб'єктів".

20 березня Держдума, а 21 березня Рада Федерації РФ ратифікували "угоду" з самопроголошеною владою Криму про анексію півострова Росією на підставі результатів "референдуму".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.