НОВИНИ

Обама вважає, що Путін пішов на Крим через "затаєну образу за розпад Радянського Союзу"

На думку президента США Барака Обами, дії президента Росії Владіміра Путіна у Криму можуть бути спровоковані відчуттям образи за розпад Радянсського Союзу. Про це пише The New York Times з посиланням на інтерв’ю Барака Обами на каналі CBS.

«Думалося, що після кількох десятиліть з боку будь-якого російського лідера буде усвідомлення, що шлях вперед – це не повернення до практики, яка була такою поширеною в часи «холодної війни», - зазначив Обама.

Замість такої практики, за його словами, Путін повинен рухатися в бік подальшої інтеграції у світову економіку.  Американський президент заявив, що Путін назвав розпад Радянського Союзу трагічним, і що він може думати, що Захід використовував Росію у минулому. 

«Я думаю, що він хоче показати свою глибоку образу за те, що він вважає втратою Радянського Союзу», - сказав Обама в інтерв’ю.

"Я думаю, тут (у почуттях Путіна – Ред.) сильне відчуття російського націоналізму та того, що Захід певним чином використовував Росію у минулому", - додав він.

"Він (Путін - Ред.) може мати цілком неправильне бачення Заходу", - сказав Обама.

"Він точно має хибне уявлення про американську зовнішню політику. У нас немає інтересу до оточення Росії, і у нас немає ніякого інтересу до України. Окрім, як дозволити українському народу самостійно приймати свої власні рішення щодо їхнього власного життя", - додав президент США.

Обама сказав, що відкидає ідею про те, що сфера впливу вздовж кордону виправдовує вторгнення Росії до інших країн.

"Звичайно, вони будуть мати вплив на Україну через торгівлю та традиції, мову і спадщину ", сказав він.

"Але є різниця між цим і скеровуванням свого війська, тому, що ти більший і сильніший, відбиранням шматка країни. Це не так, як це бачить міжнародне право і міжнародні норми в 21-му столітті».

Обама також зазначив, що Росія повинна відвести війська від кордонів з Україною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.