НОВИНИ

Грузинський офіцер: Коли війська РФ наражаються на опір місцевого населення, то зупиняються надовго

Ветеран російсько-грузинської війни 2008 року, колишній командир 42-го батальйону Мераб Кікабідзе вважає, що перемога в сучасній війні досягається лише тоді, коли народ перебуває разом зі своїми збройними силами. Про це він сказав «Українському тижню».

«Формула перемоги в сучасній війні, на мій погляд, досягається лише тоді, коли народ перебуває разом зі своїми збройними силами. Коли населення допомагає їм усім необхідним. Що я розумію під допомогою населення? Кожен будинок, село, вулиця, місто мусить давати відсіч ворогу. Для цього не потрібна тактична підготовка українського селянина чи городянина. Як зараз жартують, «коктейль Молотова» – це найкраще, що вигадав Молотов», - зазначає Кікабідзе.

Він вважає, що без підтримки місцевого населення армія зазнає поразки.

«Я не проходив військової служби в російській армії, але знаю, що коли війська РФ наражаються на опір місцевого населення, то зупиняються надовго. За будь-яких обставин. Саме так було в Горі, яке залишила грузинська армія, але росіяни боялися навіть зайти до міста, щоб не наразитися на «теплу» зустріч. У тактиці їхніх військ передбачено: коли втрати особового складу сягають 30%, просування вперед неможливе. За таких обставин гарантована зупинка російських військ щонайменше на три дні», - зазначив Кікабідзе.

«Тому повторю: лише армія кинута сам на сам, без підтримки населення, не зможе протистояти агресорові», - наголосив він.

Детальніше читайте у матеріалі «Не можна виграти війну в цілого народу» у № 13 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.