НОВИНИ

Філарет нагадав Кремлю про "гнів Божий" і закликав українців припинити сварки та ворожнечу

Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет закликав українців припинити сварки та ворожнечу і нагадав керівництву Російської Федерації про «гнів Божий». Про це йдеться у зверненні Філарета, що розміщене на офіційному сайті церкви.

"Російська Федерація не лише окупувала та незаконно приєднала до себе Крим – останніми днями все частіше надходять повідомлення про концентрацію військ Росії біля українських кордонів, від Брянської області на півночі до Ростовської на півдні, а також у сепаратистських регіонах – у Криму та Придністров’ї. Ворог вже напав на нашу державу, окупував частину української землі. По суті без оголошення війни керівництво Росії вже розпочало війну проти України", - зазначає Філарет.

На його думку, "зараз від кожного з нас залежить: або кремлівська агресія проти України на цьому буде зупинена, – або влада Росії розгорне повномасштабну війну з українським народом".

"Саме тому в цей відповідальний час я звертаюся до кожного: припиніть сварки і ворожнечу, відкладіть незгоду і особисті інтереси. Кожен має ті чи інші політичні вподобання, схвалює або засуджує дії посадових осіб держави. Але якщо ми зараз заради перемоги України не відкладемо руйнівні суперечки навколо цих питань – завтра на кремлівських штиках і танках на нашу землю може прийти страшна біда війни, окупації, репресій. Тоді нинішні непорозуміння так чи інакше перестануть бути важливими", - наголошує Філарет.

Він також звернувся із попередженням до "кремлівського керівництва і їхніх поплічників".

"Якщо ви, під будь-яким приводом, дасте наказ вашим озброєним силам знову перейти кордони України  – не важливо, у формі чи без неї, адже Бог знає правду – вся кров, пролита на українській землі, всі страждання нашого народу від війни впадуть незмивним позором і прокляттям на ваші голови, як невинна кров Авеля впала на його брата Каїна. Пам’ятайте про гнів Божий проти беззаконня і справедливий суд Його, якого ніхто не уникне", - зазначив керівник УПЦ КП.

Також він згадав і про сепаратистів, які "як Іуда Іскаріот, шукають, щоб вигідно для себе зрадити рідну державу, дорожче продавши її супротивнику".

"Гнів Божий прийде і на таких", - наголосив Філарет.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.