НОВИНИ

Французький філософ: СРСР-2 - це мертва модель, яка нікого нездатна привабити

У сучасному світу ніяке панування не може спиратися тільки на силу. Про це пише французький філософ та політолог Філіпп де Лара у черговому числі «Українського тижня».

Автор зазначає, що реалістична геополітика засвідчує, що Росія втратила Україну, причому сама, «і то не тільки на папері 1991 року, а втрачала її кожного наступного дня, діючи як суто руйнівна й корупційна сила».

«СРСР-2 – це тільки СРСР, мертва модель, не здатна привабити нікого. Та ж ніяке панування не може спиратися тільки на силу. Навіть найжорстокіша колонізація (монгольське ярмо в колишній Русі, європейські володіння в Африці) повинна, щоб тривати, щось давати поневоленим народам: шляхи, школи, столицю, привабливу для місцевих еліт, які посилатимуть туди вчитися своїх дітей, блискучу культуру. Росія (згодом СРСР) могла виконувати таку роль для України за часів свого розквіту, але тепер це вже згасла зірка », - вважає Філіпп де Лара.

На його думку, Майданом українці показали, що не хочуть жити як совки.

«Ось у чому полягає сенс Майдану: ми не хочемо жити як совки. Оце і є геополітичний факт, який тямущі повинні взяти до уваги. Йдеться не про НАТО, не про ЄС, а про свободу, гідність, правду. Ніщо не вказує на неможливість іншого сценарію між Україною та Росією, який забезпечив би взаємну вигоду від сусідства. Сподіватимемося, що українська революція стане початком саме такого розвитку подій. Кажете, нереалістично? Можливо. Але чи в принципі існує інший шлях?», - зауважує французький політолог.

Детальніше читайте у матеріалі «Хто реаліст» читайте у  №13 "Українського тижня".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.