НОВИНИ

Кабмін переводить Крим на самофінансування

Уряд України в проекті правок до державного бюджету України на 2014 рік пропонує передати бюджету Криму 6,37 млрд грн загальнодержавних податків і зборів, але водночас відмовитися від трансфертів з держбюджету.

"Прибуткова і витратна частини місцевих бюджетів Автономної республіки Крим, зокрема міста Севастополя, збалансовані з нульовим трансфертом і загальний розрахунковий обсяг їх фінансового ресурсу до кінця року становитиме 12,209 млрд грн", - йдеться в пояснювальній записці до проекту.

У документах до держбюджету уточнюється, що до 18 березня субвенції місцевим бюджетам Криму і Севастополя склали 1,137 млрд грн, зокрема дотація вирівнювання з держбюджету - 421 млн грн, виплата допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим та інвалідам - 557 млн ​​грн.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Україна перебуває на межі економічного і фінансового банкрутства, а обсяг фіскального розриву, або тих коштів, яких не вистачає для виживання країни,  складає 289 мільярдів гривень.

Уряд пропонує Верховній Раді  скоротити витрати бюджету на 25,4 мільярдів гривень.