НОВИНИ

Кабмін пропонує скоротити витрати бюджету на 25,4 мільярдів гривень

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді скоротити доходи державного бюджету на 2014 рік на 22,4 млрд до 372,9 млрд гривень, витрати - на 25,4 млрд гривень до 436,7 млрд гривень, граничний дефіцит - на 3 млрд гривень до 68,6 млрд гривень. Про це йдеться в законопроекті № 4575 , зареєстрованому в Раді 27 березня.

При цьому Кабмін пропонує збільшити граничний обсяг державного боргу на 31 грудня 2014 з 585,5 млрд гривень до 664 млрд. гривень.

Поряд з цим пропонується знизити обсяг держгарантій , які можуть надаватися в 2014 році з 50 млрд гривень до 25 млрд гривень.

Кабмін також пропонує відмовитися в 2014 році від підвищення прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати, зафіксувавши їх на нинішньому рівні: прожитковий мінімум - 1176 гривень на місяць, мінімальна зарплата - 1218 гривень на місяць, в погодинному розмірі - 7,3 гривні.

Пропонується встановити додаткові надходження до загального фонду держбюджету: 31,6% надходжень від екологічного податку (скоротивши відповідно відрахування до спеціального фонду держбюджету), надходження від реалізації автомобілів, водного і повітряного транспорту, сільськогосподарської техніки, обладнання, що перебувають на балансі органів держвлади, а також від реалізації державних резиденцій, державних дач, будинків відпочинку.

Надходження до спеціального фонду держбюджету пропонується доповнити зокрема збором на обов'язкове державне пенсійне страхування , що сплачується з безготівкових операцій купівлі-продажу іноземної валюти за гривню.

При цьому Кабмін пропонує відмовитися від збільшення статутного фонду Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом » (Київ), від держпідтримки будівництва вугле-і торфодобувних підприємств та їх технічного переоснащення.

Уряд пропонує збільшити обсяг облігацій внутрішньої державної позики, який дозволяється здійснити Кабінету Міністрів з 11,1 млрд гривень до 33,3 млрд гривень з подальшим придбанням у держвласність в обмін на ці облігації акцій додаткової емісії Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».

Законопроект передбачає скорочення протягом місяця граничної чисельності працівників центральних органів виконавчої влади та місцевих держадміністрацій не менше ніж на 10%, скорочення кількості легкових автомобілів органів держвлади - не менше ніж на 50%.