НОВИНИ

У центрі оцінювання якості освіти визнали, що в Криму неможливо проводити ЗНО

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук вважає, що проводити в нинішніх умовах зовнішнє незалежне оцінювання у Криму неможливо. Про це він сказав під час засідання Комітету Верховної Ради з питань науки та освіти.

Лікарчук зазначив, що в Криму для участі у ЗНО зареєструвалося 14 тис. 404 особи, у Севастополі — 2 тис. 539 осіб.

«За існуючою технологією і в тих умовах, що склалися у Криму, на території Автономної Республіки Крим зовнішнє оцінювання провести неможливо», - сказав Лікарчук.

Він також підкреслив, що сьогодні надійшла інформація про те, що Сімферопольський регіональний центр оцінювання якості освіти був націоналізований новою владою.

«І також стоїть питання по майну, по обладнанню, по фінансах і тому подібне», - додав Лікарчук.

Таким чином, для зареєстрованих кримських абітурієнтів може бути проведено ЗНО у вигляді додаткової сесії: або під час додаткової сесії загальної, або у вигляді окремої додаткової сесії на базі тих університетів, до яких абітурієнти подаватимуть документи на материковій частині України.

Крім того, Лікарчук додав, що повторну реєстрацію вже пройшла 131 особа. Усі зареєстровані вже переїхали на материкову частину України. За словами директора Українського центру оцінювання якості освіти, всі охочі перереєструватися для проходження ЗНО на материку можуть зробити це до кінця травня.

Як повідомлялось, в Україні з 3 січня по 19 березня тривала реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання. 

Під час ЗНО абітурієнти складатимуть тести з 14 предметів: української мови та літератури (наймасовіший), математики, історії України, російської мови, фізики, хімії, географії, біології, англійської, німецької, французької, іспанської мов, світової літератури. Кожен абітурієнт може обрати не більше 4 навчальних предметів для складання тестів.

Тестування розпочнеться 3 червня (іноземна мова) та завершиться 27 червня (світова література). Додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання проводитимуть із 4 до 11 липня 2014 року.

Раніше Міносвіти поширило заяву, повідомляючи, що гарантує абітурієнтам із Криму безперешкодне проходження ЗНО. Також ішлося про те, що кримські школярі при потребі зможуть пройти ЗНО в Херсонській області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.