НОВИНИ

Міністр енергетики попереджає, що дешева українська електроенергія для Криму закінчується

Україна не має наміру дотувати постачання електроенергії в Крим і готується підвищити ціни після прийняття закону про окуповану територію. Про це 25 березня заявив на брифінгу міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан.

Він повідомив, що під час розмови з російським «коллегою» пояснив йому, що технічні умови змушуть запровадити певні ліміти на постачання електроенергії в Крим.

"Якщо Крим перевищуватиме певні обсяги, то електроенергія може відключатись", - розповів Продан.

За його словами, Україна вважає Крим своєю територією, а тому там поки що діють тарифи на електроенергію, як і в решті України. Проте якщо якщо Крименерго і Севастопольенерго нарощуватимуть заборгованості, то Україна відключатиме постачання.

Продан також розповів, що Кабмін чекає прийняття закону про "тимчасово окуповану територію", який надасть уряду право визначати умови діяльності підприємств на території Криму.

"Звісно у цьому випадку ціна на електроенергію (у Криму –ред.) буде значно підвищуватись", - попередив Продан.

Також він пояснив ситуацію з нещодавнімвідключенням електропостачання в Крим.  За словами міністра, воно викликане технічними обставинами.

"Та ситуація виникла, бо відбувалися відповідні роботи на лінії. Коли проводили роботи, то сталась ситуація, що й друга лінія передачі відключилась", - сказав Продан.

Як повідомлялось, у неділю дві третини території Криму залишилося без електропостачання.

У компанії «ДТЕК-Крименерго» пояснили , що відключення електрики відбулося внаслідок серйозної поломки високовольтної мережі . У свою чергу віце-прем'єр Криму Рустам Теміргалієв, заявив, що Україна вполовину скоротила поставки електроенергії до Криму.

Самопроголошений прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов пообіцяв вирішити проблему з електрикою за півтора місяці.

24 березня енергопостачальне підприємство «ДТЕК Крименерго» відновило подачу електроенергії своїм споживачам в АР Крим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.